“Тітушковод” Юрій Крисін програв апеляцію і сидітиме присуджений раніше строк за викрадення і катування людини під час Майдану

Watchers Media
3 min readOct 11, 2022

--

У 2021-му Дарницький райсуд Києва засудив Юрія Крисіна до 8 років ув’язнення

Обвинувачений «тітушковод» Юрій Крисін під час одного із засідань Дарницького райсуду Києва. Архівне фото Watchers

Київський апеляційний суд 29-го вересня залишив в силі обвинувальний вирок «тітушководу» Юрію Крисіну у справі викрадення і катування перехожого (якого тітушки вважали майданівцем) в часи Майдану. Про це Watchers стало відомо із власних джерел.

Адвокат Крисіна — Ігор Василенко — у своїй апеляційній скарзі просив Київський апеляційни суд скасувати вирок Дарницького суду та ухвалити новий, яким виправдати Юрія Крисіна. Друга захисниця — Тетяна Гнатюк — просила скасувати вирок і закрити кримінальне провадження.

Адвокати Юрія Крисіна: Ігор Василенко (ліворуч) та Тетяна Гнатюк (праворуч) під час одного із засідань Дарницького райсуду Києва. Архівне фото Watchers

Тоді як представник потерпілого — Павло Дикань — не подавав апеляційної скарги, адже був задоволений рішенням суду першої інстанції. Не подавала апеляційну скаргу і прокурорка Юлія Малашич.

Прокурорка у справі за звинуваченням Юрія Крисіна — Юлія Малашич під час одного із засідань Дарницького райсуду Києва. Архівне фото Watchers

Зрештою судді апеляційної інстанції повністю відмовили захисникам Крисіна, і залишили в силі вирок Дарницького райсуду Києва.

Суть справи та вирок

23-го вересня 2021-го року Дарницький райсуд Києва відправив Юрія Крисіна за грати на 8 років.

Його звинувачували у незаконному перешкоджанні організації мирних мітингів, у катуванні, а також у незаконному позбавленні волі і викраденні людини. Йдеться про Владислава Іваненка, якого тітушки помилково прийняли за протестувальника.

Іваненка викрали 21-го січня 2014-го року неподалік станції метро «Петрівка», під час однієї з операцій тітушок, метою якої було викрасти координаторів “Автомайдану”. Тоді тітушки нападали на людей з протестною символікою і влаштовували безлади, в розрахунку на те, що на підмогу вони викличуть “Автомайдан”. В створеному ними ж хаосі, тітушки викрали перехожого Іваненка, вважаючи його активістом Майдану, і пізніше утримували та катували у наметовому таборі тітушок. В таборі його катували і допитували, вибиваючи дані про те, хто фінансує і керує “Автомайданом”.

Також у обвинуваченні спершу був епізод групового нападу на барикади Майдану (18-го лютого 2014-го року) з ймовірним використанням вибухових пристроїв, у якому, за версією слідства, брав участь і Крисін. Втім у липні 2021-го суд звільнив Крисіна від кримінальної відповідальності за більшістю статтей через сплив строків давності, залишивши у силі лише обвинувачення у пособництві і підбуренні до катування за попередньою змовою групою осіб у епізоді стосовно Іваненка.

Дарницький суд прийшов до висновку, що у справі достатньо доказів на підтвердження вини обвинуваченого.

«Суд ухвалив: визнати винним Юрія Крисіна і позбавити волі на строк у 7 років. Призначити остаточне покарання на строк у 8 років. У строк відбуття покарання зарахувати строк попереднього ув’язнення», — ухвалила суддя Просалова.

Остаточний термін покарання для Крисіна склав 8 років, оскільки станом на вересень 2021-го він вже відбував покарання у Торецькій виправній колонії за інший злочин часів Майдану. Раніше суд першої інстанції визнав винним Крисіна у вчиненні хуліганства, нанесенні тілесних ушкоджень, внаслідок яких 18-го лютого 2014-го року поблизу Майдану загинув журналіст В’ячеслав Веремій. Крисіна спершу засудили до 4-х років умовно на закритому від громадськості судовому процесі. У червні 2018-го року Апеляційний суд міста Києва скасував це рішення та призначив реальний термін ув’язнення для Крисіна — 5 років.

Таким чином Дарницький суд склав залишок терміну з попереднього та нового вироків.

Суд також задовольнив цивільний позов потерпілого Владислава Іваненка і вирішив стягнути 500 тисяч гривень на його користь з обвинуваченого.

Текст: Аліна Кондратенко

Редакторка: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media
Watchers Media

Written by Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив

No responses yet