ДБР вирішує питання про відкриття провадження через побиття поліцейськими у автобусі затриманого на Алеї Героїв Небесної Сотні

Watchers Media
2 min readAug 17, 2021

--

Про інцидент правоохоронці дізнались від журналістів

Зображення: скріншот з відео twitter.com/sotsynianyn

Державне бюро розслідувань (ДБР) вирішує питання про відкриття кримінального провадження за фактом побиття активіста після затримання на Алеї Героїв Небесної Сотні.

Про це Watchers повідомили у прес-службі Державного бюро розслідувань увечері 17 серпня.

Як повідомили у ДБР, у відомстві передивились публікації засобів масової інформації після першого звернення Watchers за коментарем.

Йдеться зокрема про відео (Увага, присутня ненормативна лексика), на якому зафільмовано побиття вже затриманого активіста у автобусі поліцейськими.

«Завдяки вам ми передивилися публікації. І зараз вирішується питання щодо відкриття кримінального провадження за фактом побиття активіста. Йдеться про частину другу 365 статті. Ми відреагували на публікації в ЗМІ», — повідомили у Держбюро розслідувань.

Частина друга статті 365 Кримінального кодексу України: Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, у Києві на Алеї Героїв Небесної Сотні до Дня Незалежності посеред меморіалу загиблим учасникам Революції Гідності почали встановлювати декорації. Зокрема, були встановлені радянські автомати з газованою водою та імпровізовані стіни квартир з побутом часів СРСР.

Такі дії обурили громадськість та активістів.

Невідомі в масках, принаймні частина з яких є ймовірно активістами Національного корпусу, спробували демонтувати декорації після заяви Кличка про те, що він розпорядився прибрати конструкції. Таким чином, заявляли активісти, вони воліють допомогти у демонтажі. Однак, їх почали затримувати представники поліції.

Після затримання їх відвели у автобус, через вікно якого очевидці зафільмували побиття щонайменше одного затриманого.

Ввечері 17 серпня восьмеро активістів, які були затримані під час демонтажу інсталяції на Алеї Героїв Небесної сотні, вже вийшли з Печерського управління поліції.

Текст: Аліна Кондратенко

Редактор: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media
Watchers Media

Written by Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив

No responses yet