Скандал навколо декорацій до Дня Незалежності на Алеї Героїв Небесної Сотні
У Києві на Алеї Героїв Небесної Сотні до Дня Незалежності посеред меморіалу загиблим учасникам Революції Гідності почали встановлювати декорації. Зокрема, встановлені радянські автомати з газованою водою та імпровізовані стіни квартир з побутом часів СРСР.
Такі дії обурили громадськість та активістів.
Журналісти Watchers перебували на місці події та відслідковували останні новини.
Фотогалерея з Алеї Героїв Небесної Сотні.
17:15
Як інформує “Національний корпус”, усі восьмеро активістів, які були затримані під час демонтажу інсталяції на Алеї Героїв Небесної сотні, вже вийшли з Печерського управління поліції.
“Провадження проти хлопців у поліції не відкривали та жодних юридичних претензій до них наразі немає. В управлінні вони написали пояснення, після чого їх відпустили“, — зазначили в НК.
16:20
Наразі Алея Героїв Небесної Сотні має такий вигляд:
16:04
Радник керівника ОП Михайло Подоляк прокоментував Укрінформу ситуацію з розміщенням інсталяції на Алеї Героїв Небесної Сотні.
«Офіс Президента точно не керує питаннями установки в Києві об’єктів для зйомок або декорацій до будь-чого. Цим повинна займатися міська влада», — сказав Подоляк.
Він підкреслив, що такої ситуації можна було б уникнути.
«За цю вулицю також відповідає і адміністрація Меморіального комплексу, яка вочевидь знала, що на вулиці щось планується. Не зовсім зрозуміло, чому на етапі погоджень не можна було уникнути непорозумінь. Навіщо потрібно було все доводити до публічного скандалу? У чому полягає задум? Адже всі ці структури в місті повинні просто виконувати свою роботу, щоб не виникало подібних позаштатних ситуацій», — підкреслив радник керівника ОП.
15:50
За інформацією Watchers, на Алеї Небесної Сотні затримали вісім осіб. Наразі вони перебувають у Печерському райвідділку поліції. Поки не відомо, у якому вони перебувають статусі.
15:38
Колишній народний депутат Ігор Луценко вважає, що саме музей Революції Гідності має відповідати за ситуацію, що склалася.
15:35
Скандальні радянські автомати з газованою водою поки що залишаються на місці.
15:25
Заступниця директора музею Революції Гідності Ольга Сало у коментарі Watchers повідомила, що їх не попередили, які саме конструкції хочуть встановлювати на території.
«Нас попередили, що в рамках відзначення Дня Незалежності щось на алеї буде. Коли ми спитали, що саме, нам сказали , що хочуть відтворити шлях незалежності України від Трипілля до сьогодення. І це має бути в рамках відзначення 30-ї річниці незалежності», — розповіла вона.
«Але офіційних документів нам ніхто не надав. Оскільки це позиціонувалося як державний захід, ми не втручались в сценарій. Але ми пояснили, що є певні обмеження. І ми пояснили, що деякі моменти мають узгоджуватись із Генпрокуратурою наприклад. Також попередили, що не можна вносити незворотних змін, зокрема з бруківкою. Музей нічого не погоджував, не дивлячись на слова Віталія Кличка. Нас письмово хоч і мають інформувати, але ми не уповноважені заборонити. Це була коротка розмова на алеї. Кілька днів тому ми дізнались про плани встановити щось. Вчора наші працівники побачили, що встановлюють конструкції. І нам вкотре сказали, що це в рамках відзначень Дня Незалежності. Але у нас не було розуміння, що саме це буде», — додала вона.
15:15
Залишки конструкцій почали вантажити у автомобіль. Працівники кажуть, що вивозитимуть залишки декорацій «на базу фірми».
15:07
Представники поліції, які нині перебувають на місці, пояснили журналістці Watchers, чому зараз не відбуваються затримання за демонтаж конструкцій.
«Ви ж бачите, у людей в руках інструменти. Все відбувається цивільно. Не громлять і не валять», — сказав один з них.
Конструкції демонтують люди у футболках компанії, яка займається орендою меблів та створенням декорацій.
14:55
Розпочалася друга хвиля демонтажу конструкцій. Наразі громадяни долучилися до зносу конструкцій разом із працівниками невідомої компанії.
14:50
Віталій Кличко, який був на місці події щонайменше годину тому, поїхав. Уздовж всієї Алеї Героїв Небесної Сотні знаходяться приблизно 50 правоохоронців.
14:35
Семеро осіб без форми почали демонтаж однієї з конструкцій на алеї. Представитися вони відмовилися. Відтак, не відомо, чи це представники благоустрою. Разом з тим, поліція не перешкоджає їм демонтувати конструкцію.
Особи, які наразі проводять демонтаж, відмовляються говорити, яку компанію представляють, а також не кажуть, хто дав розпорядження це робити. Один з чоловіків сказав: «Це все було для вас»
14:30
Представник слідчо-оперативної групи сказав журналістці Watchers, що приїхав на подію. Втім, він відмовився уточнити, на яку саме подію прибув та порадив звернутися до прес-служби поліції Києва.
Поліцейський також відмовився повідомити, яку кількість людей затримали.
14:15
Представник поліції діалогу на місці повідомив журналістці Watchers, що точне число затриманих не знає. Однак, за його словами, хлопців затримали за пошкодження майна, яке було розташоване на алеї.
Станом на 14:15 працівники благоустрою для демонтажу конструкцій не прибули.
14:05
Очевидці стверджують, що затриманих вже у автобусах били працівники поліції. Про це повідомляє фотокореспондент Watchers.
Обережно! Присутня ненормативна лексика!
Відео застосування сили до затриманого у автобусі.
13:56
Невідомі в масках спробували демонтувати декорації. Однак, їх почали затримувати представники поліції.
Як інформує журналіст Олександр Рудоманов, всього було затримано 6 осіб.
Національний музей Революції Гідності у своєму коментарі зазначив, що про необхідність облаштувати простір алеї для відзначень 30 річниці Музей повідомили усно.
“На короткій зустрічі з організаторами заходів представників Музею повідомили, що планується інсталяція, яка символізуватиме шлях українців до проголошення Незалежності — від часів трипілля до сьогодення. Нами було наголошено, що при цьому недопустимо вносити будь-які зміни в народний меморіал, конструкції не повинні пошкоджувати бруківку, всі дії мають бути погодженими з Офісом генерального прокурора. Також зі свого боку представники Музею звернули увагу на недопустимість дій, меседжів та візуального ряду, які можуть ображати пам’ять Героїв Небесної Сотні.
Офіційного листа з детальнішим описом планованого облаштування алеї на адресу Національного музею Революції Гідності від організаторів заходів не надходило”, — йдеться у коментарі.
Як інформує журналіст Олександр Рудоманов, також мер Києва Віталій Кличко заявив, що місто ніяких погоджень на встановлення декорацій не надавало.