Обміняний «ексберкутівець» зі справи про розстріл на Інститутській воює за ДНР

Прокуратура не має точної інформації про діяльність інших обміняних ексберкутівців

Фото: Fb Сергія Зінченка

Ексберкутівець Сергій Зінченко, обвинувачений у масових розстрілах на Інститутській, служить за контрактом у так званому Першому армійському корпусі «ДНР». Про це під час судового засідання у справі про розстріли на Інститутській заявив прокурор Ігор Земсков.

«Зінченко наразі проходить службу за контрактом в так званому першому армійському корпусі «ДНР». Крім того, він активно веде сторінку у соцмережі Фейсбук, куди викладає фотографії. Завдяки аналізу нам вдалося встановити, що це фото з Донецька. Зокрема, є фото з минулого року з парку Шевченка у Донецьку. Також за місяць до цього засідання на сторінці в Зінченка були пости на честь так званого Дня перемоги», — заявив під час виступу Земсков.

У коментарі журналісту Watchers він додав, що інформацію про службу за контрактом прокуратура отримала у січні 2021 року.

«Це оперативна розвідувальна інформація, яку ми отримали в січні минулого року. Українська контррозвідка встановила також точну адресу проживання Зінченка — включно з вулицею і квартирою, в якій він мешкає. Крім того, ми знаємо, що він захоплюється спортивним клубом «Верес» і, припускаємо, його відвідує», — заявив Земсков

На питання, чи має прокуратура інформацію щодо діяльності інших обвинувачених, Земсков відповів негативно.

«Контррозвідка не має інформації щодо діяльності інших двох обвинувачених — Янішевського та Аброськіна. Однак ми точно знаємо, що вони перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу і заявляли про намір отримати паспорти. Ми припускаємо, що йдеться або про документи Російської Федерації, або про документи так званої ДНР», — пояснив Земсков.

Адвокат Зінченка Ігор Варфоломеєв, коментуючи слова прокурора, заявив: “Це нісенітниця. Навіть якби він (Зінченко -авт.) хотів — його б не взяли (на службу в “ДНР”-авт.)

Як відомо, п’ятьох обвинувачених у масових розстрілах на Інститутській — Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтури, Олександра Маринченка та Олега Янішевського, — віддали до ОРДіЛО під час обміну в грудні 2019 року. Тоді Україна повернула 76 своїх громадян в обмін на понад 120 людей, якими цікавилися проросійські бойовики.

В подальшому двоє обвинувачених — Маринченко і Тамтура — повернулися до України. Інші троє, як припускає прокуратура, лишилися на окупованій території Донбасу.

В листопаді минулого року Святошинський районний суд виділив матеріали щодо Зінченка, Аброськіна та Янішевського в окреме судове провадження, яке зупинив. Справу щодо Маринченка і Тамтури продовжили слухати у звичному режимі.

Текст: Стас Козлюк

Редактор: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store