«П’яні вечірки»: суд взяв підозрюваного у сексуальному насильстві під варту із альтернативою застави у 402 тис грн

Watchers Media
3 min readMar 24, 2023

--

Суд проводив слухання у закритому режимі

Підозрюваний Олег Захар (ліворуч) разом з адвокатом слухає ухвалу Шевченківського райсуду Києва 24-го березня. Фото: Аліна Кондратенко

Шевченківський райсуд Києва у п’ятницю, 24-го березня, обрав запобіжний захід третьому фігуранту справи про так звані «п’яні вечірки» Олегу Захару.

Суддя Олена Мєлєшак відправила цього підозрюваного під варту із альтернативою застави, інформує Watchers із зали суду.

Третьому фігуранту так званих «п’яних вечірок» — 21-річному блогеру Олегу Захару — нещодавно повідомили про підозру у сексуальному насильстві, вчиненому групою осіб (ч. 3 ст. 153 КК України).

Довідково. У статті 153 ККУ йдеться про вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, НЕ пов’язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи.

На засідання суду з групою підтримки

На п’ятничне слухання 24-го березня прийшла група підтримки підозрюваного. На слухання також прибула потерпіла.

Олег Захар на початку слухання виглядав наляканим. Коли суддя Олена Мєлєшак запитала, чи ознайомився він з пам’яткою про права та обов’язки, молодик просто кивнув головою. Суддя ж натомість роз’яснила йому обов’язок відповідати словами, адже вівся технічний запис засідання.

В подальшому адвокат підозрюваного заявив клопотання про проведення закритого судового засідання. Він посилався на норму щодо проведення закритих слухань у тих випадках, коли йдеться про ймовірне сексуальне насильство.

Прокурор Максим Дергачьов підтримав, і суд проводив розгляд закрито — без вільних слухачів та журналістів.

Прокуратура наполягала на триманні молодика під вартою. Тоді як адвокат підозрюваного просив повністю відмовити у задоволенні клопотання сторони обвинувачення.

Четверо молодиків із групи підтримки Захара подали заяви про взяття на поруки підозрюваного.

В перерві, поки суддя перебувала у нарадчій кімнаті, підозрюваний виглядав засмученим, на очах були помітні сльози.

Зрештою, суддя Мєлєшак оголосила своє рішення. Одразу після цього Захар розплакався.

«Суд ухвалив: клопотання задовольнити, застосувати щодо підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Строк дії ухвали визначити до 1-го травня. Визначити Олегу Захару заставу у розмірі 150 прожиткових мінімумів (402 600 гривень)», — вирішила суддя.

На внесення застави у підозрюваного є 5 днів.

Суддя звернула увагу, що у разі внесення застави на Олега Захара будуть покладені такі обов’язки:

  • Прибувати до слідчого, прокурора та суду за першою вимогою;
  • Повідомляти про зміну місця проживання чи роботи;
  • Уникати спілкування зі свідками та потерпілим.

Предісторія

31-го січня у соцмережах блогери та активісти поширили інформацію про хлопців, які ймовірно вчиняють насильство щодо дівчат на так званих «п’яних вечірках» у Києві.

Однією з перших про це написала засновниця «Дикого театру» Ярослава Кравченко. Вона заявила, що одна з дівчат-підписниць звернулась до неї у приватні повідомлення, дала лінки на канали та сторінки молодиків, просила відреагувати. Кравченко, перевіривши інформацію, закликала спільноту надати розголос цій історії.

Правоохоронці швидко відреагували на подію та на наступний день, 1-го лютого, завітали з обшуками до орендованої хлопцями квартири у Києві. У МВС наголосили: постраждалі не можуть спровокувати акт насильства, винен завжди кривдник.

На подію відреагував навіть президент Володимир Зеленський.

«І окремо хочу сьогодні подякувати працівникам Національної поліції України, які швидко відреагували на ганебні факти, про які стало відомо вчора… Факти знущань з дівчат. Розпочато кримінальне провадження. Є перші затримання зловмисників. Процесуальні дії тривають. Насильству в Україні місця не буде», — сказав він у своєму відеозверненні 1-го лютого.

Як ми писали раніше, в лютому Шевченківський райсуд Києва взяв під варту двох інших фігурантів, яким інкримінують створення та розповсюдження порнографічного контенту (ч. 3 ст. 301 КК України).

Текст: Аліна Кондратенко

Редакторка: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив