Вбивство Кирила Тлявова: деталі вироку та реакція учасників процесу
Прокуратура заявила, що буде оскаржувати вирок в апеляційному суді
Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області у четвер, 25-го травня, призначив реальне покарання лише одному обвинуваченому у справі загибелі 5-річного хлопчика Кирила Тлявова, другий відбувся умовним строком, а ще двох — виправдано.
Таке рішення ухвалив суддя Олександр Рева, інформує Watchers із зали суду.
Більшість інкримінованих статтей по усім чотирьому обвинуваченим судом було відкинуто. Нижче ми подаємо деталі резолютивної частини вироку та першу реакцію сторін цього процесу на рішення суду.
Довідково. У справі Кирила Тлявова йдеться про загибель у 2019-му році дитини у житловій забудові Переяслава від вогнепального поранення, яке, як припускається, було завдане через незаконну розважальну стрільбу місцевих правоохоронців та інших присутніх з ними цивільних осіб.
На лаві підсудних були четверо осіб: колишні поліцейські Володимир Петровець та Іван Приходько, їхній друг Дмитро Кривошей та неповнолітній на момент події син одного із експравоохоронців. Їх обвинувачували у хуліганстві, вчиненому із застосуванням вогнепальної зброї, незаконному поводженні зі зброєю, підробці документів, а окремо Приходька — також у вбивстві через необережність.
Двох виправдано, одному — умовний строк
Зала судових засідань, в якій упродовж тривалого часу слухали справу, 25-го травня заповнена журналістами. У першому ряді вже сидить бабуся хлопчика — Олександра Миколаївна. Останніми в залу неспішно прямують підсудні Володимир Петровець з Дмитром Кривошеєм, молодший Петровець та Іван Приходько.
До зали заходить суддя Олександр Рева та повідомляє, що зачитає короткий текст вироку у зв’язку з режимом воєнного стану в Україні. Бабуся Кирилка зосереджено дивиться на суддю, уважно вслухаючись у кожне слово. Мати молодшого Петровця тим часом плаче, а Приходько — стоїть, опустивши голову. Старший Петровець визирає у вікно, нервово оглядає журналістів, тоді як Кривошей непохитно стоїть в очікуванні вердикту.
Врешті-решт, суддя визнає Станіслава Петровця (молодшого) та Дмитра Кривошея невинуватими та виправдовує їх у зв’язку з недоведеністю їх винуватості. Запобіжні заходи для них суд залишає без змін.
Суд також визнає Володимира Петровця (старшого) невинуватим у зберіганні бойових припасів у автомобілі, виправдавши у зв’язку з недоведеністю його винуватості і звільняє Петровця від кримінальної відповідальності за підроблення документів (ч. 4 статті 358 ККУ).
Втім суд визнає його винуватим у зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів у домоволодінні (з території якого стріляли підсудні). Призначивши покарання у вигляді 4 років тюрми, суд тут же звільняє Петрівця-старшого від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк на 2 роки. Запобіжний захід у вигляді застави суд залишив без змін.
Суд покладає на нього такі обов’язки:
- періодично з’являтись до уповноваженого органу з питань пробації
- повідомляти про зміну місця проживання та роботи
- не виїжджати за межі України без погодження.
З Петровця суд вирішив стягнути на користь держави судові витрати на суму 125 тисяч гривень. Тоді як позов бабусі Кирилка, його матері та батька до Петровця про відшкодування моральної шкоди суд залишив без розгляду.
Суд призначив реальне покарання лише одному обвинуваченому
Івана Приходька суд визнав невинуватим у носінні вогнепальної зброї. Проте засудив за зберігання бойових припасів на 3 роки. Приходька також визнано винуватим у вбивстві через необережність та призначено покарання у вигляді 4 років за ґратами.
Однак суд зарахує експоліцейському строк відбування покарання у строк його попереднього ув’язнення (з 1.06.2019 по 22.12.2022). Відтак, фактично він може провести півроку за ґратами, але лише після набрання вироком законної сили.
Довідково: вирок набирає законної сили через 30 днів після оголошення або, якщо він був оскаржений — то після рішення апеляційної інстанції.
Суд стягнув з Приходька 135 тисяч судових витрат, а також моральну шкоду за позовом Олександри Миколаївни — на суму у 200 тисяч гривень, за позовом Йодгара Тлявова (батька Кирила) — на суму у 400 тисяч гривень та за позовом Тетяни Тлявової (матері) — на суму у 400 тисяч гривень.
Наостанок суддя Рева заявив: «Обвинувачені, в частині постановлення обвинувального вироку, ви маєте право також клопотати перед президентом, якщо таке станеться, про ваше помилування».
Виходячи із зали суду Іван Приходько сказав, що вважає вирок несправедливим. Від коментарів журналістам він відмовився.
Олександра Миколаївна не змогла стримати сліз після того, як почула рішення судді.
Прокуратура оскаржуватиме вирок
Прокурор Максим Дергачов після завершення слухання заявив: оскаржуватиме вирок і наполягатиме на покаранні, яке просив в дебатах.
«Апеляцію буде написано одразу після отримання повного тексту вироку. На думку сторони обвинувачення в матеріалах справи достатньо даних для прийняття рішення, про яке ми просили в промові», — сказав держобвинувач.
Прокуратура просила ув’язнити Приходька на 7 років, Петровця та Кривошея — на 6 років, а Станіслава Петровця — на 4 роки з випробувальним терміном (“умовно”).
Запобіжні заходи
Експоліцейські Володимир Петровець та Іван Приходько, а також цивільний Дмитро Кривошей спершу перебували під вартою. Згодом Переяславський суд залишив без альтернативи запобіжний захід лише Приходьку. 24-го лютого 2020-го року Петровцю та Кривошею суд у Переяславі дав можливість внесення застави у розмірі 273 тисячі гривень. Вони це зробили і вийшли на волю.
Згодом суд відпустив Приходька під домашній арешт, а у квітні цього року — пом’якшив цей запобіжний захід до нічного домашнього арешту.
Неповнолітній обвинувачений — син Володимира Петровця — спершу мав запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Його передали під повний контроль матері. Втім, суд у Переяславі 23-го квітня 2020-го року відмовив прокурору у продовженні покладених на нього обов’язків.
Усі четверо матимуть вказані запобіжні заходи до набрання вироком законної сили.
Передісторія
31-го травня 2019-го року, Кирило Тлявов грався з друзями на вулиці в Переяславі, де його поранили пострілом в голову.
Початково поліція розповсюдила повідомлення про те, що дитина впала і вдарилась головою об камінь.
Пізніше з’ясувалось, що поруч із цим будинком двоє поліцейських, які не були на службі, стріляли зі зброї у непризначеному для цього місці.
Коли хлопчика доправили до Переяслав-Хмельницької лікарні, медики виявили відкриту черепно-мозкову травму та вогнепальне поранення.
1-го червня дитину доставили у столицю до Київського міського центру дитячої нейрохірургії, де прооперували. Але вже 3-го червня хлопчик помер.
Текст, фото: Аліна Кондратенко
Редакторка: Ольга Худецька
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.
Ви можете знайти нас тут:
- Facebook: https://www.facebook.com/watchersdotmedia/
- Telegram: https://t.me/watchers_media
- Твіттер: https://twitter.com/Watchers_media1