Суд призначив Тупицькому заставу у 45 тисяч гривень
Тупицький їздив до окупованого Криму у 2016–2017 роках
Подільський райсуд Києва у понеділок,15 листопада, обрав запобіжний захід у вигляді застави на суму у 45 тисяч гривень відстороненому голові Конституційного суду України Олександру Тупицькому. Про це інформує Watchers.
Тупицького звинувачують у завідомо неправдивих показаннях, поєднаних зі штучним створенням доказів захисту(ч.2 ст.384), а також у примушуванню свідка до відмови від дачі показань (ст.386 ККУ).
Прокуратура просила застосувати до Тупицького запобіжний захід у вигляді застави на суму 45 тисяч гривень і покласти на нього ряд обов’язків. Йдеться про обов’язок здати закордонний паспорт, утриматися від спілкування зі свідками у справі, носити електронний засіб контролю, а також утриматися від відвідування Конституційного Суду України.
Захист Тупицького 15 листопада заперечив щодо клопотання прокуратури. За словами адвоката Костянтина Дорошенка, підозру його підзахисному повідомили з порушеннями. А відтак Тупицький, на думку захисника, не набув статусу підозрюваного.
«Якщо немає доказів особистого вручення Тупицькому повідомлення про підозру, то він, відповідно, статусу підозрюваного не набув», — сказав він.
Адвокат переконував суд, що Тупицький і досі перебуває на посаді судді Конституційного суду України. Сам Тупицький вимагав до себе «відповідного ставлення» і заперечував щодо запобіжного заходу.
Тупицький перетинав кордон з Кримом у 2016 році, а також двічі у 2017 році, повідомив прокурор Олексій Донський в суді. На його думку, це також може свідчити про можливість переховування та ухилення Тупицького від слідства та суду.
Зрештою, суд застосував до Олександра Тупицького запобіжний захід у вигляді застави. У носінні електронного засобу контролю було відмовлено.
«Суд ухвалив задовольнити клопотання прокурора частково. Обрати Тупицькому Олександру запобіжний захід у вигляді застави, що становить 45 400 гривень. Покласти на Тупицького обов’язок утримуватись від спілкування зі свідками. У решті клопотання відмовити», — ухвалила суддя Людмила Казмиренко у понеділок, 15 листопада.
Окрім того, суд призначив обвинувальний акт у даній справі до розгляду по суті. Засідання відбудеться 1 грудня.
Офіс генпрокурора ще 25 травня 2021 року направив до Подільського районного суду Києва обвинувальний акт відносно голови Конституційного суду Олександра Тупицького.
За версією слідства, Тупицький підкупив свідка і ввів в оману суд у справі колишнього голови Вищого господарського суду Віктора Татькова й «Зуєвського енергомеханічного заводу».
Слідство встановило: в жовтні 2018 року обвинувачений з корисливих мотивів та в інтересах колишнього голови Вищого господарського суду України (Віктора Татькова), який розшукується правоохоронними органами, здійснив підкуп свідка, переслідуючи мету, щоб він відмовився від давання показань або надав завідомо неправдиві показання у справі, пов’язаній із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».
Також зазначається, що упродовж 2018–2019 років обвинувачений неодноразово надавав слідчому Генпрокуратури у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину.
Зазначимо, Окружний адмінсуд Києва стягує із Конституційного суду для екссудді Олександра Тупицького 904 тисячі гривень суддівської винагороди, яку йому не виплатили через карантин.
Про таке повідомляв «Судовий репортер» з посиланням на рішення суду від 1 листопада 2021 року.
Текст: Аліна Кондратенко
Редактор: Ольга Худецька
Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.
Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.
Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.
Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.
Ви можете знайти нас тут:
- Facebook: https://www.facebook.com/watchersdotmedia/
- Telegram: https://t.me/watchers_media
- Твіттер: https://twitter.com/Watchers_media1