Вбивство Сергієнка: головний обвинувачений за 4 роки 5 тис. разів говорив по телефону з іншим фігурантом розслідування, який досі переховується

Watchers Media
3 min readJun 29, 2021

--

Захисники обвинувачених просили пояснити, як слідство ідентифікувало власників мобільних номерів

Обвинувачені Валентин Завражин та Володимир Горбенко. Фото: Герман Крігер

Дарницький суд Києва у вівторок, 29 червня, у справі про організоване злочинне угрупування та вбивство журналіста Василя Сергієнка досліджував трафіки мобільних з’єднань обвинувачених Валентина Завражина та Володимира Горбенка. Про це із зали суду інформує журналістка Watchers.

В суді дослідили трафіки мобільних з’єднань двох обвинувачених з іншими обвинуваченими викрадення і вбивства Василя Сергієнка.

«У Мельника (головний обвинувачений в організації вбивства журналіста Сергієнка) з 2013 по 2017 рік зафіксовано 685 контактів з обвинуваченим Горбенком, а з Іносовим (підозрюваний у викраденні Сергієнка, перебуває у міжнародному розшуку) — понад 5 тисяч разів», — повідомила прокурорка Юлія Малашич під час засідання.

Прокурорка Юлія Малашич. Фото: Герман Крігер

Адвокат Горбенка — Валерій Добраниця — заперечував, заявивши, що не розуміє, як прокуратура здобула ці трафіки мобільних з’єднань. На його переконання, прокуратура не довела, що вказані номери телефонів належать саме фігурантам справи.

Слідство також виявило: ще один обвинувачений — Володимир Воронков — (його звинувачують у вбивстві Сергієнка) постійно контактував по телефону з обвинуваченим Горбенком.

У зв’язку із браком часу, виділеного на судовий розгляд, слухання відклали до 8 липня.

У справі, яку слухає Дарницький суд Києва, Горбенка та Завражина обвинувачують в участі в організованому злочинному угрупованні, у складі якого вони, за даними прокуратури, і викрадали журналіста.

Обидва також є фігурантами іншого провадження щодо вбивства Сергієнка, яке слухається в Городищенському суді Черкаської області.

Зазначимо, 2 березня 2020 року Верховний суд направив цю справу на розгляд саме до Дарницького райсуду Києва. Адже обвинувачені живуть у Києві. До того справу намагався розглядати Городищенський райсуд Черкаської області.

Уже 3 квітня 2020 року обвинувальний акт у даному провадженні надійшов до Дарницького суду. На підготовчому засіданні адвокат Романченко клопотав про повернення документу прокуратурі на доопрацювання. На його думку, обвинувачення пред’явлено некоректно. Втім, суд відмовив. Уже 7 вересня 2020 року в суді зачитали короткий виклад обвинувального акту.

Нагадаємо, одного з лідерів Євромайдану в місті Корсунь-Шевченківський — журналіста Василя Сергієнка, — вбили у квітні 2014 року. Його викрали з двору власного будинку, а наступного дня тіло знайшли в лісі зі слідами тортур.

У період із 2015 по 2017 роки за підозрою у вбивстві затримали п’ятьох осіб: Володимира Горбенка, Валентина Завражина, Романа Недибалюка (обвинувачуються у виконанні викрадення), Володимира Воронкова (обвинувачується у виконанні вбивства) і власника київського спортклубу «Тай» Вадима Мельника (обвинувачується в організації злочину). У розшуку перебувають ще двоє фігурантів справи: Андрій Іносов, якого підозрюють в організації викрадення, і Валерій Федоров, якого слідство вважає ще одним виконавцем вбивства.

Текст: Аліна Кондратенко

Фото: Герман Крігер

Редактор: Стас Козлюк

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив