Вбивство хлопчика у Переяславі: водолази знайшли обріз від рушниці. Прокурор каже, що він не має доказового значення

Watchers Media
5 min readJul 23, 2020

Cуд перебуває на стадії дослідження письмових доказів

Іван Приходько

Зброю, пострілом з якої було смертельно поранено хлопчика Кирила Тлявова у Переяслав-Хмельницькому, так і не знайшли. Про це журналістці Watchers розповів прокурор Сергій Самчук.

Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд у середу, 22 липня, досліджував письмові докази у справі.

На лаві підсудних 4-о осіб: колишні поліцейські Володимир Петровець та Іван Приходько, їхній друг Дмитро Кривошей та неповнолітній син одного із експравоохоронців.

Іван Приходько

Довга підготовка

Довгий час суд не міг провести підготовче засідання у справі, яку передали на розгляд ще у грудні 2019 року. Спершу адвокати відвели суддю Ярославу Керекезу, яка розглядає іншу справу, де обвинувачений Іван Приходько є потерпілим. Це провадження не дотичне до вбивства Кирила Тлявова.

Згодом суддя Ігор Опанасюк того ж суду взяв самовідвід через те, що перебуває у дружніх стосунках з одним із обвинувачених.

В подальшому авторозподіл визначив для слухання справи суддю Олександра Реву, якого захисники також намагалися відвести. Адвокати стверджували, що авторозподіл був проведений начебто з порушеннями. Втім, відвід відхили.

Станом на сьогодні суд уже заслухав обвинувальний акт і перейшов до вивчення доказів прокуратури.

Судовий розгляд з протестами

Перед засіданням 22 липня під стінами будівлі зібрались активісти та небайдужі громадяни, які вимагали покарати винних у смерті хлопчика. Сходинки символічно облили червоною фарбою і закидали декоративними грошима. Щоправда о 18:00 із суду вийшла прибиральниця і намагалися відмити сходи. Плакати з написами “Аваков чорт” вона не знімала.

Активісти під судом розмовляють з Олександрою Тлявовою

22 липня в суді дослідили постанову, щодо забору біологічних зразків у обвинувачених. Проте адвокат Віктор Чевгуз вважав, що таке освідування має відбуватись за участі медичного працівника. За його словами, лікаря на місці в момент слідчої дії не було. Він стверджував, що це є порушенням норм Кримінального процесуального кодексу.

Захисник Віктор Чевгуз

Окрім того, суд дослідив протокол слідчого експерименту за участі обвинувачених Петровця та Кривошея. Переглядали цей відеозапис судді у закритому режимі, адже на ньому є неповнолітній обвинувачений.

Суддя Олександр Рева

Надалі суд перейшов до вивчення протоколу огляду місця події від 2 липня 2019 року. У ньому вказано, що водолази у найближчій до місця водоймі знайшли предмет, схожий на обріз від рушниці. “В ході досудового розслідування з’ясувалося, що цей обріз немає ніякого доказового значення”, — заявив прокурор на слуханні.

Прокурор Сергій Самчук

В коментарі Watchers він наголосив, що слідство встановило марку зброї, з якої було смертельно поранено Кирила Тлявова. Проте знайдений у водоймі обріз, згідно його слів, не співпадає ані по типу, ані по марці.

“Цей доказ для даного кримінального провадження не має значення. Це підтверджується рядом експертиз. Ми знаємо марку зброї, з якої здійснювався постріл, внаслідок якого настала смерть хлопчика. Та зброя, що знайдена водолазами, має інший тип, марку і, відповідно, значення не має. Марка ж зброї була встановлена рядом експертиз”, — розповів він.

Разом з тим, прокурор Сергій Самчук зауважив, що зброя, постріли з якої призвели до смерті Кирила Тлявова, досі не знайдена.

“Остаточна кваліфікація у справі — стаття 119 Кримінального кодексу [“Вбивство з необережності”, — ред]. Тобто, дії одного з обвинувачених остаточно кваліфікували саме за цією статтею. Санкція статті передбачає максимально до 7 років позбавлення волі”, — розповів він.

“В рамках цього провадження зброя не знайдена”, — додав прокурор.

На місці, з якого обвинувачені ймовірно стріляли, згідно озвучених доказів в суді, вилучили: 10 фрагментів битого скла та фрагменти пляшки алкоголю. Ці фрагменти ймовірно з’явилися внаслідок пострілів, пояснив прокурор.

Прокуратура також долучила до матеріалів справи документи, які свідчать про те, що на земельну ділянку, автомобіль та квартиру обвинуваченого Володимира Петровця за рішенням суду накладено арешт.

Впродовж слухання суддя неодноразово наголошував на тому, що в матеріалах справи допущено багато помилок, зокрема у оформленні доказів.

Бабуся Кирила — Олександра Тлявова — відвідує усі судові засідання у справі, бере активну участь у процесі, зокрема в ході дослідження доказів.

Бабуся Кирила Тлявова Олександра

Обвинувачення та запобіжні заходи

Станом на липень 2020 року неповнолітній обвинувачений — син Володимира Петровця — має запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Його передали під повний контроль матері.

Обвинувачені експоліцейські Володимир Петровець та Іван Приходько, а також цивільний Дмитро Кривошей спершу перебували під вартою. Згодом Переяславський суд залишив без альтернативи запобіжний захід лише Приходьку. Петровцю та Кривошею суд дав можливість внесення застави у розмірі понад 280 тис. грн. Вони це зробили і вийшли на волю.

В обвинувальному акті, який прокуратура Київської області скерувала до суду, обвинуваченим інкримінують хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї, убивство через необережність (тільки Приходьку, — ред.), незаконне поводження зі зброєю та підробку документів.

До слова, торік тодішній керівник Держбюро розслідувань Роман Труба на одному з перших брифінгів заявляв, що справа розслідується зокрема за статтею 115(умисне вбивство), писала “Українська правда”.

“Чому саме 115 стаття ККУ (умисне вбивство)? Затримані поліцейські — це особи, які в силу виконання своїх повноважень, обізнані з поводженням, з наслідками застосування зброї і це найважливіший момент”, — заявляв Труба.

Нагадаємо, 31 травня 2019 року, Кирило Тлявов грався з друзями на вулиці в Переяслав-Хмельницькому, де його поранили пострілом в голову. В той самий час поряд із місцем, де були діти, випивали та стріляли в бляшанки поліцейські Володимир Петровець, Іван Приходько, Дмитро Кривошей та неповнолітній син одного із поліцейських.

3 червня минулого року хлопчик помер у лікарні.

Текст: Аліна Кондратенко

Фото: Герман Крігер

Редакторка: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив