Прокурор у «справі Шеремета» каже, що не відмовиться від обвинувачення

Watchers Media
3 min readSep 7, 2022

--

Суд добирає нових присяжних і справу, ймовірно, доведеться слухати спочатку

Прокурор Михайло Тішин на засіданні Шевченківського райсуду Києва 5-го вересня у так званій «справі Шеремета». Фото: Герман Крігер

Прокурор у так званій «справі Шеремета» Михайло Тішин заявив, що не розглядає можливість відмови від обвинувачення, висунутого Андрію Антоненку, Яні Дугар та Юлії Кузьменко.

Про це держобвинувач повідомив у коментарі Watchers після засідання у Шевченківському райсуді Києва у понеділок, 5-го вересня.

«На даний час ні, не розглядаємо [можливість відмови від обвинувачення з боку прокуратури]. Триває судове провадження»,- сказав він.

Обвинувачення у вбивстві журналіста Павла Шеремета висунуті щодо лікарки Юлії Кузьменко, медсестри та волонтерки Яни Дугар і військового Андрія Антоненка.

Усі троє заперечують свою причетність до інкримінованого прокуратурою злочину.

Натомість адвокат Станіслав Кулик у розмові з Watchers зауважив: у нього були очікування, що прокурор відмовиться від обвинувачення.

«Звісно що були (очікування). Я впевнений, що могло б бути таке рішення. Але, на жаль, як завжди, правоохоронні органи не налаштовані виправляти свої помилки», — поділився він.

Довідково. Статтею 340 КПК передбачено можливість прокурора відмовитись від обвинувачення, якщо в результаті судового розгляду прокурор дійшов переконання, що пред’явлене особі обвинувачення не підтверджується.

«У всіх такі сподівання були (на відмову від обвинувачення). Але, на жаль, для цього потрібна воля і характер», — додав Андрій Антоненко.

Андрій Антоненко на засіданні Шевченківського райсуду Києва 5-го вересня. Фото: Герман Крігер

Він зауважив, що нині йому проблематично їздити на судові засідання. Адже він проходить службу у лавах Збройних сил України і боронить державу від російського агресора.

Ще 12-го серпня на сторінці ініціативи Free Riff у Facebook з’явилась публікація, з якої випливає, що Андрій Антоненко, Юлія Кузьменко та Яна Дугар сподівались на закриття справи. Саме того дня була перша спроба провести судове засідання з початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ.

Юлія Кузьменко та Андрій Антоненко зі своїми захисниками, а також адвокат Яни Дугар — Денис Ломанов на засіданні Шевченківського райсуду Києва 5-го вересня. Фото: Герман Крігер

Яна Дугар нині також проходить військову службу. 25-го лютого вона пішла до військкомату, аби стати на облік і мобілізувалася до лав ЗСУ.

Все спочатку

Суд у «справі Шеремета» 5-го вересня зібрався вдруге з моменту повномасштабного вторгнення рф. І вдруге засідання відклали через відсутність двох основних присяжних.

Як стало відомо, присяжна Наталя Глоба перебуває закордоном. А присяжний Григорій Фірсов проходить службу у Збройних силах України.

На наступному слуханні, 29-го вересня, суд вибиратиме нових присяжних. Після цього розгляд справи почнеться з самого початку, зазначає адвокат Кулик.

Судді Оксана Голуб та Марина Антонюк на засіданні у “справі Шеремета” 5-го вересня у Шевченківському райсуді Києва. Фото: Герман Крігер

До того в суді вже встигли дослідити докази сторони обвинувачення і перейшли до вивчення доказів захисту.

Станом на вересень 2022-го Яна Дугар перебуває під заставою, але без процесуальних обов’язків. З моменту повномасштабного вторгнення рф, яке почалось 24-го лютого, сплив термін дії запобіжних заходів у всіх обвинувачених, адже судові засідання не проводилися.

Нагадаємо, журналіста Павла Шеремета убили в Києві 20 липня 2016 року. Його автомобіль підірвали дистанційно під час руху на розі вулиць Івана Франка та Богдана Хмельницького.

12-го грудня 2019-го року тодішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про затримання та оголошення підозр начебто фігурантам справи: лікарці і волонтерці Юлії Кузьменко, медсестрі парашутно-десантного батальйону Яні Дугар і ветерану АТО Андрію Антоненку.

Текст: Аліна Кондратенко

Фото: Герман Крігер

Редакторка: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media
Watchers Media

Written by Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив

No responses yet