Справи Майдану: дніпровський ексберкутівець Панченко уникнув вʼязниці

Watchers Media
2 min readJul 17, 2023

--

Це черговий випадок закінчення строків давності у низці подібних майданівських справ

Голосіївський райсуд Києва 17-го липня визнав ексберкутівця Дмитра Панченка винуватим, проте звільнив від відбування покарання через закінчення строків давності.

Таке рішення оголосила суддя Оксана Бушеленко.

Панченка звинувачували у перешкоджанні проведенню мирних акцій протесту та у наданні неправдивих показань. Його свідчення стали основою для фабрикації справи щодо протестувалника Антона Кудінова під час подій Майдану.

Суд призначив Панченку таке покарання:

  • за перешкоджання мирним протестам — 3 роки позбавлення волі
  • за неправдиві показання — 3 роки та 6 місяців

Разом з цим у своєму вироку суддя одразу звільнила його від відбування покарання у звʼязку із закінченням строків давності.

У справі Панченка йдеться про події 21-го січня 2014-го. Саме тоді Кудінова незаконно затримали і розпочали проти нього справу за нібито організацію масових заворушень, хоча він на той час працював журналістом.

Кудінова тоді відправили під варту на 2 місяці. Лише 31-го січня 2014-го року Апеляційний суд Києва змінив йому запобіжний захід на нічний домашній арешт. Згодом справу проти нього закрили.

У дебатах прокуратура та представниця потерпілого мали спільну позицію: просили призначити Панченку покарання у вигляді 4-ох років позбавлення волі. Адвокат підсудного наполягав своєю чергою на виправданні.

Сам Панченко не вважав себе винуватим і в останньому слові заявив: «Шановний суд, сподіваюсь на законне і виважене рішення. Прошу виправдати мене за двома статтями».

Станом на 2021-ий рік обвинувачений Панченко працював заступником командира взводу у полку поліції особливого призначення в Дніпропетровській області.

Текст: Аліна Кондратенко

Редакторка: Ольга Худецька

Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив