Суд відмовився закривати справу «плівок НАБУ» стосовно суддів Окружного адмінсуду

Watchers Media
3 min readOct 13, 2021

--

Про закриття провадження на цей раз просив Євген Аблов

Фото: facebook.com/OACK.640

Печерський райсуд Києва у середу, 13 жовтня, відмовив у закритті справи щодо «плівок НАБУ». Це рішення ухвалив суддя Олександр Соколов. Про це повідомляє журналістка Watchers із приміщення суду.

Про закриття справи просив суддя ОАСК Євген Аблов. Хоча на судовий розгляд 13 жовтня він не з’явився разом із своїм адвокатом.

За словами прокурора Дениса Іванова, досудове розслідування у даній справі завершили ще у 2019 році. Матеріали відкрили захисту для ознайомлення перед судом. Втім, вони не ознайомились із ними дотепер.

«Ми намагались їх обмежити у строках на ознайомлення, але нам відмовили», — повідомив Іванов.

Етап ознайомлення з матеріалами справи передує етапу передачі справи до суду. Затягування ознайомлення з матеріалами справи відкладає початок судового процесу.

У цій справі четверо підозрюваних: голова ОАСК Павло Вовк, його заступник Євген Аблов, Ігор Погребніченко та суддя Суворовського райсуду Іван Шепітко. Їм інкримінують:

  • ст. 351–2 ККУ — перешкоджання діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
  • ч. 1,2 ст. 375 — постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного рішення та ухвали, вчинені в [.. ]особистих інтересах;
  • ч. 1 ст. 376 — втручання в діяльність судових органів.

У справі йдеться про плівки Національного антикорупційного бюро щодо розмов суддів ОАСК. На них — голоси схожі на голоси підозрюваних у справі. На плівках обговорювали, зокрема, як ініціювати скарги до суду через підставних осіб та організації на представників Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Відкриті судові розгляди, за версією слідства, потрібні були для того, аби впливати на членів ВККС та їх рішення щодо атестації суддів ОАСК.

Крім того, особи на плівках стверджували, що мають зв’язки з ТОП-чиновниками, зокрема, уповноваженою з прав людини Людмилою Денісовою. Саме уповноважена делегує одного члена ВККС.

Як писало «Слідство.інфо», у червні 2021 року Печерський районний суд міста Києва зобов’язав Офіс генерального прокурора закрити кримінальне провадження про перші плівки з кабінету голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка.

Прокуратура оскаржила це рішення до апеляції Києва. Втім, 8 липня отримала відмову. У своєму рішенні суд зазначив, що ухвала Сергія Вовка не може бути оскаржена в апеляційному порядку, а підстави, на які посилається прокурор, є нібито необґрунтованими.

Прокурори Офісу Генерального прокурора нині оскаржують це рішення у третій інстанції — Верховному суді. Цей суд розгляне скаргу 16 листопада.

Текст: Аліна Кондратенко

Редактор: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив