Відстороненого главу «Укрексімбанку» Мецгера відправили під нічний домашній арешт

Прокурор просив про цілодобовий домашній арешт

Євген Мецгер. Фото: Герман Крігер

Голосіївський райсуд Києва у понедліок, 11 жовтня, застосував до Євгена Мецгера запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

Це рішення ухвалила суддя Олександра Колдіна, повідомляє Watchers з зали суду.

Євген Мецгер — тимчасово відсторонений голова правління державного «Укрексімбанку». Йому інкримінують незаконне перешкоджання діяльності журналіста
(ч.1 і ч. 3 ст. 171 ККУ) та незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинене щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань( ч.2 ст 146 ККУ).

Суддя Олександра Колдіна. Фото: Герман Крігер

Прокурор клопотав перед судом про цілодобовий домашній арешт для Мецгера. Прокурор перераховував у своєму виступі ризики впливу на свідків та потерпілих у справі, а також на ризик його переховування від слідства та суду.

Натомість адвокат Мецгера заявив, що відеозапис «Схем» (де зафіксовано вказівку забрати камеру, видалити запис, а також заламування рук оператору) начебто змонтовано. Він просив застосувати до його підзахисного запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

«Ризики надумані і відсутні. У Мецгера є дружина, діти та батьки. Це свідчить про те, що людина здатна забезпечити інтереси досудового розслідування без такого серйозного запобіжного заходу», — сказав другий захисник Мецгера.

За його словами, Мецгер наразі відсторонений від посади, а відтак — він не може вчиняти будь-якого впливу на своїх колег, адже не ходить на роботу.

Сам підозрюваний Мецгер в суді зазначив, що його відсторонили від посади допоки наглядова рада банку не ухвалить остаточне рішення. Він просив про найм’якший запобіжний захід.

Зрештою, суд вирішив відправити Євгена Мецгера під нічний домашній арешт.

«Суд ухвалив: клопотання прокурора задовольнити частково. Застосувати відносно підозрюваного Мецгера запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в певний період доби», — ухвалила суддя.

Нагадаємо, 4 жовтня під час інтерв’ю з головою «Укрексімбанку» журналіст «Схем» намагався розпитати Євгена Мецгера про доцільність кредитування бізнесу, власник якого сплачує податки в ОРДО, та наскільки надійною заставою є ТРЦ SkyMall. Після чого Мецгер забажав закінчити інтерв’ю, і побачивши увімкнені камери, наказав охороні «забрати камери» та «дістати з них касети». Він вказав, аби працівник IT-відділу «видалив все це г*вно».

Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора «Схем» Олександра Мазура, відібрали у нього дві камери, забрали картки, на які здійснювався запис та видалили записане відео.

Після нападу на журналістів в банку
звинуватили журналістів у порушенні банківської таємниці та журналістської етики.

Але пізніше заяву наглядової ради «Укрексімбанку» скоротили — у ній обмежилися обіцянками перевірити всі обставини ситуації та запевнили у підтримці «незалежності ЗМІ».

Після того, як «Схемам» вдалося відновити відеозапис, Євген Мецгер скликав прес-конференцію. Втім, невдовзі відмінив її, обмежившись формальними вибаченнями у соціальний мережі Facebook.

«Ситуація, яка виникла навколо банку, є неприпустимою. Моя надмірно емоційна реакція та нестримана поведінка стосовно журналістів не мають виправдання. Повністю усвідомлюю свою відповідальність»,- написав він.

Текст: Аліна Кондратенко

Редактор: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив