Мангеру відмовили у вступі до лав ЗСУ на час війни, — джерело

Watchers Media
2 min readMar 10, 2022

Нещодавно активісти писали, що Мангер «просився» воювати, позиціонуючи себе патріотом

Фото: Герман Крігер

Обвинуваченому у організації смертельного нападу на активістку Катерину Гардзюку — Владиславу Мангеру — відмовили у вступі до лав ЗСУ на час війни. Про це Watchers 6 березня дізнались із власних джерел.

У організації нападу на Катерину нині обвинувачують голову Херсонської облради Владислава Мангера та колишнього помічника депутата облради Олексія Левіна.

Співрозмовник Watchers наголосив, що Мангер та Левін перебувають (станом на 6 березня) та перебуватимуть у СІЗО й надалі.

Як писали активісти руху «Хто замовив Катю Гандзюк», Владислав Мангер «просився в Збройні сили України»

«Катя Гандзюк неодноразово заявляла, що Мангер — це відверта русня! Ми в свою чергу продовжуємо наполягати, що замовники вбивства Каті (Мангер, Рищук та Гордєєв) — це все русня! Були і залишилися ними», — йдеться у заяві активістів.

За словами співрозмовника Watchers, прохання Мангера у прокуратурі відхилили.

Нагадаємо, на останньому засіданні в Дніпровському райсуді Києва допитали двох свідків сторони обвинувачення.

31 липня 2018 року Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою в Херсоні. Вона померла в лікарні у Києві 4 листопада 2018 року.

6 червня 2019 року Покровський райсуд Дніпропетровської області виніс вирок причетним до нападу на активістку, які визнали свою вину та пішли на угоду зі слідством: організатор нападу Сергій Торбін отримав 6 років і 6 місяців позбавлення волі, Микита Грабчук (облив активістку кислотою) -6 років в’язниці, В’ячеслав Вишневський і Володимир Васянович (здійснювали спостереження) — 4 роки ув’язнення, Віктор Горбунов (придбав кислоту) — 3 роки за ґратами.

16 жовтня 2020-го Приморський суд Одеси визнав Ігоря Павловського, який уклав угоду з слідством, винним у приховуванні злочину проти Гандзюк. Його засудили до двох років позбавлення волі, звільнивши від ув’язнення з іспитовим строком на 1 рік.

Текст: Аліна Кондратенко

Редактор: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив