Фігурант справи Каті Гандзюк Владислав Мангер отримував виплати з бюджету на оздоровлення під час “відпустки” у СІЗО, і числився на посаді ще півроку після арешту

Watchers Media
4 min readOct 13, 2021

--

Адвокат Мангера просив суд компенсувати захисту проїзд з Херсону до Києва державним коштом

Владислав Мангер. Фото: Герман Крігер

На початку жовтня захист Владислава Мангера, одного з обвинувачених у організації смертельного нападу з кислотою на громадську діячку Катерину Гандзюк, попросив у суду оплачувати поїздки адвокатів обвинуваченого до суду.

Адвокат посилався на те, що у Мангера, який на момент арешту був головою Херсонської облради, у серпні 2020-го закінчились повноваження, а відтак — зарплата і кошти на оплату свого захисту.

Watchers з’ясував, що дані, наведені адвокатом Мангера про дату його звільнення не відповідають дійсності, а також, що під час обрання запобіжних заходів та взяття під варту Мангер числився у відпустці та отримував додаткові виплати “на оздоровлення”.

Фінансова скрута

На засіданні 7-го жовтня поточного року адвокат Владислава Мангера подав клопотання з проханням відшкодовувати з державного бюджету витрати захисників на транспорт. За словами Дмитра Ільченка, у Мангера немає можливості сплачувати проїзд захисників з Херсону до Києва. Як заявив адвокат, його підзахисний також не може платити за проживання усіх захисників у Києві.

Ільченко послався на те, що повноваження Мангера як глави Херсонської облради скінчилися, а тому — його підзахисний більше не отримує зарплатню. Відтак, не має можливості нести ці витрати.

«Мій підзахисний з серпня 2020 року не працює, оскільки закінчились його повноваження на посаді голови Херсонської обласної Ради. До цього він перебував на посаді і йому нараховувалась заробітна плата. Проте після припинення повноважень він не має жодних доходів. В тому числі для оплати проїзду своїх захисників. В даний час питання щодо оплати праці адвокатів на певний час вирішено. Проте питання по оплаті проїзду адвокатів до Києва не вирішено. І це ставить під загрозу надання Мангеру належної правової допомоги», — сказав Ільченко 7 жовтня в суді.

Мангер підтвердив на засіданні, що відчуває фінансову скруту і йому сутужно сплачувати проїзд та проживання в Києві, на час судових засідань, усіх захисників.

13 жовтня суд відмовив у цьому проханні захисту Мангера.

Адвокат Мангера Дмитро Ільченко. Фото: Герман Крігер

Півроку на посаді з СІЗО

Ми звернулися із запитом до Херсонської обласної ради. У офіційній відповіді від 12 жовтня нам повідомили: повноваження Мангера як голови припинені з 4 грудня 2020 року, а не з серпня 2020-го, як раніше заявляв адвокат.

Важливо, що під варту Владислав Мангер був взятий в ніч з 18 на 19 червня 2020го року, після тридобової судової тяганини. Ще майже півроку після арешту обвинувачений продовжував мати повноваження голови Херсонської облради.

У документі зазначається: за період з 1 червня по 4 грудня 2020-го Мангеру нараховано 151 263 гривень заробітної плати.

Втім, майже всі виплати відбулись у червні та грудні. У період з липня по листопад 2020-го Мангер перебував на посаді, хоч і не отримував зарплати.

Вже у грудні 2020-го йому виплатили компенсацію при звільненні за невикористані відпустки у розмірі 63601 гривень.

Примітно, що у 2019 році річна зарплата Мангера склала 648679 гривень.

Відпустка й оздоровлення у СІЗО

Окрім того, в розпал рогляду запобіжних заходів та у перші дні перебування у СІЗО Мангер перебував у відпустці, з якої, продовжуючи знаходитись у СІЗО, “повернувся” 22 червня.

Виплати Мангеру за дні відпустки з 9 по 22 червня 2020 включно склали 30804 гривень.

Також він отримав допомогу для оздоровлення у відпустці на суму 45689 грн.

Примітно, що у 2019 році річна зарплата Мангера склала 648679 гривень.

Нагадаємо, у організації нападу на Катерину Гандзюк обвинувачують голову Херсонської облради Владислава Мангера та колишнього помічника депутата облради Олексія Левіна. Справу по суті слухає Дніпровський райсуд Києва.

Текст: Аліна Кондратенко

Редактор: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив