Жили всім селом у підвалі садочку. Фоторепортаж з деокупованої Кутузівки на Харківщині
Перед тим як окупувати село, росіяни зруйнували і пошкодили обстрілами всі будинки у населеному пункті
Мешканці села Кутузівка на Харківщині 42 дні провели в окупації, ховаючись у підвалі дитячого садочку
Село було звільнене Збройними силами України ще 28-го квітня, але люди, які залишились у селі, досі живуть у одному підвалі, поки відновлюють свої будинки, які були зруйновані росіянами.
Тут, у підвальному приміщенні, без води, світла та газу більше місяця виживали 120 дорослих та 40 дітей.
Людям доводиться жити саме тут, бо село зазнало колосальних руйнувань через обстріли зі сторони російських окупантів — тут не вціліло жодного будинку. Проте на цьому біди не закінчилися, і після обстрілів в село зайшли російські війська, які розграбували усе, що вціліло після їх же обстрілів.
Росіяни відбирали їжу, виганяли людей з власних домівок та підвалів, викрадали автівки, — розповідають місцеві мешканці. Єдиним можливим місцем для прихистку в селі залишився підвал дитячого садочку, де згодом вже жили усі місцеві, хто залишився.
Зараз вже в Кутузівці з’явилось світло, регулярно завозять гуманітарну допомогу, але з водою станом на кінець серпня все ще були складнощі. Чоловіки на мотоциклі їздять по воду до найближчого колодязя.
Завдяки світлу у тому ж підвалі дитсадку тепер активно працює кухня. Поварка Ніна хизується, що тут тепер найкраща кухня на весь район — регулярно готують борщі та ліплять вареники. Розповідала, як цьому дивувався китайський журналіст.
Сам дитячий садочок також зазнав руйнувань. Його декілька разів обстрілювали, і один зі снарядів влучив у дах.
Після деокупації Кутузівки частина людей одразу виїхала, але більшість залишилась жити тут, у підвалі дитячого садочку. Люди, що залишились, напрочуд життєрадісні і вже потроху починають відновлювати свої будинки, хоч і загроза обстрілів зі сторони росіян у серпні залишалась досить високою.
Текст, фото: Герман Крігер
Редакторка: Ольга Худецька
Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.
Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.
Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.
Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.
Ви можете знайти нас тут:
- Facebook: https://www.facebook.com/watchersdotmedia/
- Telegram: https://t.me/watchers_media
- Твіттер: https://twitter.com/Watchers_media1