Суд виправдав суддю Кушнір, яка в часи Майдану відправила під варту двох чоловіків нібито «за перевезення шин»

Watchers Media
3 min readJan 23, 2023

--

Прокуратура та потерпілі будуть оскаржувати таке рішення

Світлана Кушнір на одному із судових засідань Києво-Святошинського суду. Архівне фото Watchers

Головуюча Мирослава Омельченко виправдала своїм вироком суддю Світлану Кушнір, яка відправила в часи Революції Гідності відправила під варту двох чоловіків нібито «за перевезення шин». Таке рішення оголосили 17-го січня у Києво-Святошинському райсуді, де і розглядали справу.

Про вирок у коментарі Watchers повідомила представниця потерпілого Оксана Михалевич, а також підтвердила прокурорка Юлія Малашич.

Обвинувачення судді змінювали через рішення Конституційного суду

Початково прокуратура інкримінувала судді Солом’янського райсуду Києва Світлані Кушнір ухвалення завідомо неправосудних рішень щодо активістів.

Втім, у червні 2020-го року Конституційний Суд заборонив карати суддів за статтею про завідомо неправосудні рішення. У зв’язку з цим прокуратура змінила обвинувачення у цій справі. Після зміни судді інкримінували незаконні затримання, арешти та тримання під вартою невинних осіб.

За даними слідства, у січні 2014-го року Кушнір без будь-яких доказів арештувала Дмитра Юрченка та Михайла Овсієнка, яких зупинили працівники тодішньої ДАІ в центрі Києва. Тоді їм закидали буцімто участь в так званих «масових заворушеннях», яке вбачали власне у перевезенні автомобільних шин.

Виправдувальний вирок

Прокуратура в суді просила призначити Кушнір покарання у вигляді 3-ох років позбавлення волі. Представниця потерпілих Оксана Михалевич підтримала цю позицію.

Тоді як адвокат Андрій Подосінов у розмові з Watchers повідомив: просив повністю виправдати Світлану Кушнір.

Прокурорка Юлія Малашич у коментарі Watchers поінформувала, що суд виправдав Світлану Кушнір. Проте 17-го січня було оголошено тільки короткий текст рішення (резолютивну частину). Відтак, аргументи суду будуть відомі після оприлюднення повного тексту.

Оксана Михалевич додала: цивільний позов у справі не заявлявся. Але, враховуючи те, що вирок виправдувальний, такий позов було б відхилено.

І прокуратура, і представниця потерпілих рішенням Києво-Святошинського суду незадоволені, відтак будуть подавати апеляційну скаргу.

Подосінов своєю чергою зазначив: лише після ознайомлення з повним текстом буде вирішувати з підзахисною, чи подавати апеляційну скаргу.

«Безумовно ми захисну позицію займали, [вважали] що складу злочину немає, тому в принципі, по суті рішення — задоволені. Але я ще не читав сам вирок», — зауважив він.

Арешт за перевезення шин

Михайла Овсієнка та Дмитра Юрченка затримали 24-го січня 2014-го року нібито за перевезення автомобільних шин. Жодних доказів про їх протиправні дії тоді не було. Але хлопців тим не менше звинуватили у масових заворушеннях.

Історія із арештом цих двох громадян сталася під час активної фази Революції Гідності у січні 2014 року. Тоді інспектори ДАІ зупинили автомобіль Дмитра Юрченка та Михайла Овсієнка, в якому знаходились використані шини. Чоловіків за їх згоди привезли до відділку міліції, де слідчі склали протоколи затримання. У Києві тоді трапилась низка подібних затримань.

Пізніше суд арештував Юрченка та Овсієнка на 30 діб, а апеляція Києва підтвердила правомірність рішення. І лише після перемоги Майдану арешт Юрченка та Овсієнка визнали незаконним, а проти слідчих, які складали протоколи, відкрили кримінальну справу. Останні активістам інкримінували участь у протестах на Грушевського, хоча зупинили автомобіль на бульварі Лесі Українки.

Ознак порушення присяги не знайшли

У 2016-му суд відмовився застосувати до судді Світлани Кушнір запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

У 2017 році дисциплінарна палата Вищої Ради Правосуддя дійшла висновку, що в діях Кушнір є ознаки дисциплінарного проступку, однак не знайшла у її діях ознак порушення присяги.

Станом на 2023-ій рік Кушнір працює суддею у Солом‘янському райсуді столиці.

Текст: Аліна Кондратенко

Редакторка: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив