Суд звільнив «тітушковода» Крисіна від кримінальної відповідальності за трьома статтями звинувачення

Про звільнення від відповідальності просив захист у зв’язку із закінченням строків давності

Юрій Крисін по відеозв’язку з колонії. Фото: Герман Крігер

Дарницький райсуд Києва у понеділок, 26 липня, звільнив Юрія Крисіна від кримінальної відповідальності за трьома статтями у справі про викрадення та катування активістів Майдану. Про це інформує Watchers із зали суду.

Адвокатка Тетяна Гнатюк подала клопотання про звільнення Крисіна від кримінальної відповідальності через те, що строки давності по кількох статтях звинувачення спливли.

Адвокати Крисіна. Фото: Герман Крігер

Йдеться про звинувачення Крисіна по ст. 296 (хуліганство вчинене групою осіб), ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій) та ст. 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене з корисливих мотивів щодо двох чи більше осіб) Кримінального кодексу України.

Натомість прокурорка Юлія Малашич в суді зауважила, що захисники Крисіна робили все можливе, аби затягнути судовий розгляд даної справи.

«Вся поведінка захисту, а саме затягування — дало свій результат. Після 5 місяців неявок адвокатів судовий розгляд розпочався із запізненням. Строки давності по трьох статтях дійсно минули», — сказала вона в суді.

Прокурорка Юлія Малашич та представник потерпілих Павло Дикань. Фото: Герман Крігер

Зрештою, суддя Олена Просалова задовольнила клопотання захисту Крисіна. Відтак, суд звільнив його від кримінальної відповідальності за згаданими вище статтями.

Відтак, у справі проти Крисіна лише по ст. 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу чинити дії, що суперечать їх волі) не спливли строки давності.

Також під час слухання 26 липня представник потерпілих Павло Дикань долучив свої додаткові матеріали під час стадії доповнень. Так, він звернув увагу на справу за звинуваченням Олександра Сєрова. Вона стосується епізоду з викраденням Владислава Іваненка. За версією слідства, Сєров охороняв викраденого потерпілого Іваненка у наметовому таборі біля метро «Бориспільська». За це він отримав 800 грн.

Викрадення Іваненка сталося в ніч на 21 січня 2014 року. Тоді потерпілого переплутали з іншими активістом Майдану, викрали і катували.

Захисниця Тетяна Гнатюк просила долучити до матеріалів копію вироку Сергію Чемесу. Саме Чемес в часи Майдану був спільником Крисіна. Згодом, після передачі обвинувального акту в суд, Чемес визнав вину і пішов на угоду зі слідством.

Наступного засідання — 29 липня о 10:30 — суд переходить до дебатів у справі.

Нагадаємо, на лаві підсудних у справі — «тітушковод» Юрій Крисін. Раніше суд першої інстанції, розглядаючи інше провадження щодо Крисіна, визнав його винним у хуліганстві, нанесенні тілесних ушкоджень, внаслідок чого в подальшому загинув журналіст Вячеслав Веремій. Крисіна спершу засудили до 4 років умовно. У червні 2018 року Апеляційний суд скасував це рішення та призначив реальний термін ув’язнення — 5 років. Він відбуває покарання в Торецькій колонії Донецької області.

Текст: Аліна Кондратенко

Редактор: Стас Козлюк

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив