Суд скасував арешт майна Андрія Клюєва

Watchers Media
3 min readAug 20, 2021

--

Арешт накладали в рамках розслідування справи щодо організації умисних вбивств на Майдані

Суддя Лідія Щебуняєва. Фото: Герман Крігер

Шевченківський райсуд Києва у п’ятницю, 20 серпня, скасував арешт, накладений на майно Андрія Клюєва. Відповідне рішення ухвалила суддя Лідія Щебуняєва.

Суд мав розглянути клопотання адвокатки Клюєва — Марії Сініциної — ще у четвер, 19 серпня. Потерпілі Сергій Колоша та Любомира Кеплер просили надати їм для ознайомлення матеріали клопотання про зняття арешту з майна. Суддя відмовила, посилаючись на те, що потерпілі не є учасниками цього процесу.

В подальшому прокурор Олексій Клименко заявив: клопотання мав би розглядати Подільський райсуд Києва. «Підсудність має бути визначена правильно. Я прошу звернутися до Київського апеляційного суду для подальшого визначення підсудності за Подільським райсудом Києва», — сказав він. Проте суддя Щебуняєва відхилила і клопотання прокурора.

Прокурор Олексій Клименко (ліворуч) та слідчий. Фото: Герман Крігер

У зв’язку з цим Клименко заявив відвід головуючій, висловивши сумніви в неупередженості судді. Втім, вже вранці, 20 серпня, суд відхилив відвід.

Адвокатка Марія Сініцина просила скасувати арешт на майно, вилучене під час обшуку в будинку у Козині. Вона наполягала, що Андрій Клюєв ніколи не проживав на цій території. А будинок і все майно у ньому належить батькам посадовця.

«На час обшуку будинок перебував у власності Петра Клюєва, який працював все життя на шахті. Там проживали подружжя Клюєвих з 2004 року. Вази, сервізи, бокали, ікони, картини, статуетки належали Петру Клюєву та його дружині Людмилі. Остання, після смерті Петра, отримала у власність все вказане майно» — заявила вона.

За її словами, вказане майно не визнавалось речовим доказом за рішенням суду.

«Арешт був накладений необгрунтований і сталося це 5 років тому. А це, в свою чергу, наносить шкоду власниці майна», — додала адвокатка.

Адвокатка Марія Сініцина. Фото: Герман Крігер

Натомість прокурор Олексій Клименко зауважив, що у справі понад 80 потерпілих. Окрім того, потерпілі заявляли цивільні позови щодо відшкодування моральних збитків. Вказане майно, на яке накладено арешт, може слугувати джерелом відшкодування збитків потерпілим у разі, якщо суд визнає Клюєва винним.

«В 2016 році Апеляційний суд Києва вже перевіряв обґрунтованість ухвали про арешт і відмовив у скасуванні арешту, накладеного на майно. Сторона захисту не надала жодного документа, який би підтверджував, що арештоване майно належить Людмилі Клюєвій », — наголосив він.

Зрештою, суддя Щебуняєва повністю задовольнила клопотання адвокатки Сініциної.

«Суд ухвалив: клопотання Сініциної про скасування арешту майна задовольнити. Скасувати арешт майна, яке було вилучено під час обшуку у 2016 році», — ухвалила суддя.

Йдеться про коштовні картини, антикварні вази, ікони та різні предмети культурної цінності. Зокрема про: сервіз з китайською символікою, вазу з мармуром, керамічну статую, тощо.

Зазначимо, 4 серпня Шевченківський суд відмовив адвокатці Клюєва у задоволенні аналогічного клопотання.

Прокурор Олег Багнюк тоді у коментарі Watchers повідомив, що арешт на майно наклали у справі щодо організації розгону Майдану 30 листопада 2013 року.

Як писала «Адвокатська дорадча група», Андрій Клюєв на момент розгону Майдану був секретарем РНБО. А з 24 січня по 25 лютого 2014 — ще й головою Адміністрації президента. За версією слідства, саме Клюєву й ексміністру МВС Захарченку Янукович доручив виконати рішення про силовий розгін Майдану.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року щодо Андрія Клюєва і ряду інших чиновників режиму Януковича було відкрито кримінальне провадження за фактом організації умисних вбивств під час протестів у листопаді 2013-лютому 2014 років. 4 березня 2014 року Клюєв був оголошений в розшук.

Текст: Аліна Кондратенко

Редактор: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media
Watchers Media

Written by Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив

No responses yet