Харківський ексберкутівець Хандрикін залишиться на волі. Суд підтвердив виправдувальний вирок

Потерпілі просили скасувати виправдувальний вирок і ухвалити новий

Ексберкутівець Андрій Хандрикін. Фото: Герман Крігер

Київський апеляційний суд у середу, 28 липня, залишив в силі виправдувальний вирок ексберкутівцю Андрію Хандрикіну. Про це із зали суду інформує Watchers.

Харківського ексберкутівця Андрія Хандрикіна звинувачували у катуванні двох учасників Революції Гідності на колонаді стадіону «Динамо» імені Лобановського у Києві. Йдеться про потерпілих Михайла Низькогуза та Владислава Цілицького: у січні 2014-го їх побили та скинули з колонади на землю. Крім того, неповнолітнього Низькогуза роздягли при температурі повітря -12 °C і поранили ножем у стегно.

На слуханні 27 липня у судових дебатах виступив представник потерпілих Павло Дикань. Він просив суд скасувати виправдувальний вирок Дніпровського райсуду Києва щодо Хандрикіна. І ухвалити обвинувальний вирок, призначивши покарання у вигляді 8 років ув’язнення.

«Суд першої інстанції помилково дійшов висновку про невинуватість обвинуваченого Андрія Хандрикіна», — наголосив Дикань під час судового засідання.

Натомість адвокат Хандрикіна — Валентин Рибін — заявив, що його підзахисний до побиття та катування потерпілих не причетний. Він просив залишити в силі вирок Дніпровського райсуду.

Адвокат Хандрикіна Валентин Рибін. Фото: Герман Крігер

Сам обвинувачений Хандрикін під час виступу в судовому засіданні заявив, що його не було на колонаді стадіону.

«Я підтримую свого захисника. Мені додати більше нічого. Ножем я потерпілих не тикав, газом я їх не поливав», — сказав він.

Зрештою, 28 липня колегія суддів оголосила своє рішення. Судді Тетяна Тютюн, Оксана Павленко та Степан Гладій відмовили у задоволенні апеляційних скарг як потерпілих, так і прокуратури.

«Апеляційні скарги прокурора та представників потерпілих залишити без задоволення, а вирок Дніпровського райсуду Києва — без змін. Ухвала може бути оскаржена протягом трьох місяців з дня оголошення», — вирішила колегія суддів.

Оголошення судового рішення. Фото: Герман Крігер

Представник потерпілих Сергій Гришко у коментарі Watchers повідомив, що має намір оскаржувати це рішення.

Нагадаємо, Дніпровський суд Києва 30 серпня 2019 року виправдав ексберкутівця Хандрикіна. Суддя Оксана Бірса, пояснюючи рішення, зазначила, що встановлений факт насильства щодо активістів, однак суд не може прийти до висновку, що саме Хандрикін катував майданівців.

Раніше стало відомо, що беркутівців, які стали фігурантами цієї справи, слідство виявило завдяки рапортам, які вони склали на побитих і незаконно затриманих Низькогуза і Цілицького.

За версією слідства, за попередньою змовою із іншими працівниками міліції, Хандрикін бив і катував активістів з метою їх залякування.

«19 січня співробітники «Беркуту» в районі стадіону «Динамо» з 20 години почали блокувати рух. З метою затримання протестувальників Хандрикін, Мастега та Войлоков проникли у приміщення колонади. Усі активісти з даху втекли, окрім деяких, включаючи неповнолітнього»,- зазначено у вироку.

У документі йдеться:

«Відтак троє беркутівців хотіли помститися протестувальникам і вирішили покарати активістів шляхом побоїв. Хандрикін, Мастега та Войлоков впродовж довгого часу били протестувальників по тулубу, спині, голові та інших частинах тіла. В подальшому вони вирішили задля знущання підвісити неповнолітнього потерпілого за ноги з даху колонади».

Слідство стверджувало, що беркутівці скинули потерпілих з даху колонади, аби передати їх своїм колегам. Надалі вони зняли з потерпілого активіста Низкогуза одяг і продовжили побиття.

Також нагадаємо, що двоє інших міліціонерів, які були під слідством у цій справі — Артем Войлоков та Владислав Мастега — втекли до Росії разом з іншими харківськими беркутівцями, які підозрювались або обвинувачувались у насильницьких злочинах щодо протестувальників.

Згідно даних в електронній декларації, станом на 2021 рік Хандрикін обіймає посаду поліцейського в батальйоні конвойної служби Харківської області.

Справа щодо двох інших обвинувачених, — Артема Войлокова та Владислава Мастеги, — які разом з Хардрикіним, за версією слідства, катували активістів, виокремлена в інше провадження після того, як вони втекли до Росії.

Текст: Аліна Кондратенко

Фото: Герман Крігер

Редактор: Стас Козлюк

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив