Суд переглядає виправдувальний вирок у справі катування протестувальників на колонаді стадіону “Динамо” під час Майдану

Watchers Media
4 min readDec 8, 2020

--

Київський апеляційний суд розглядає апеляційні скарги прокуратури та представників потерпілих

Андрій Хандрикін

Київський апеляційний суд у вівторок, 8 грудня, дослідив відеозапис побиття активістів на колонаді стадіону “Динамо” на вулиці Грушевського під час протестів у січні 2014 року.

Відеозапис, розміщений на YouTube 6 років тому.

Про це із зали суду інформує Watchers.

Обвинуваченим у цій справі є харківський беркутівець Андрій Хандрикін. Двоє інших беркутівців, які були під слідством у цій справі — Артем Войлоков та Владислав Мастега -втекли у РФ разом з іншими харківськими беркутівцями, які підозрювались або обвинувачувались у насильницьких злочинах щодо протестувальників.

Андрію Хандрикіну інкримінували катування двох учасників Революції Гідності на колонаді стадіону імені Лобановського — Михайла Низькогуза та Владислава Цілицького. Тоді їх побили та скинули з колонади. На той момент неповнолітнього Низькогуза також роздягли при температурі повітря -12 градусів і поранили ножем у стегно.

Згідно даних в електронній декларації, станом на 2019 рік Хандрикін обіймав посаду поліцейського в батальйоні конвойної служби Харківської області. Посаду та низку інших даних у своїй декларації він зазначив російською мовою.

Справа щодо двох інших обвинувачених: Артема Войлокова та Владислава Мастеги, які разом з Хардрикіним, за версією слідства, катували активістів, виокремлена в інше провадження після того як вони втекли до Росії.

Адвокат Валентин Рибін, що здійснює захист Хандрикіна, прибув на засідання у захисній масці, декорованій принтом з емблемою «Беркуту».

Адвокат Валентин Рибін

На слуханні 8 грудня суд переглянув відео, на якому зафіксовано, як двоє беркутівців катують активістів на колонаді стадіону.

Прокурорка Тетяна Сєргєєва на засіданні зауважила, що не погоджується із рішенням Дніпровського суду про виправдання Хандрикіна.

Представник потерпілих Сергій Гришко проситиме суд скасувати вирок суду першої інстанції та постановити новий.

Прокурорка Тетяна Сєргєєва, представники потерпілих Павло Дикань та Сергій Гришко (зліва на право)

Нагадаємо, Дніпровський суд 30 серпня 2019 року виправдав Андрія Хандрикіна. Суддя зазначила тоді, що є встановленою сама подія насильства відносно активістів. Проте суд, за її словами, не може прийти до висновку, що саме Хандрикін катував активістів.

Окрім того, суд визнав ряд доказів недопустимими, зокрема судово-медичну експертизу по потерпілому у справі. Суддя зазначила, що може констатувати лише завдання тілесних ушкоджень активістам, а відеозаписи не є придатними для ідентифікації осіб на них.

Суддя також визнала неналежним доказом ксерокопії документів, долучених до матеріалів справи.

Раніше стало відомо, що беркутівців, які стали фігурантами цієї справи, слідство виявило завдяки рапортам, які вони склали на побитих і незаконно затриманих Низькогуза і Цілицького.

Хандрикіна обвинувачували у перевищенні службових повноважень. Він, будучи правоохоронцем, в часи Майдану грубо порушив конвенцію про права людини, катуючи протестувальників, — вважає слідство.

За версією слідства, за попередньою змовою із іншими працівниками міліції, Хандрикін бив і катував активістів з метою їх залякування.

«19 січня співробітники «Беркуту» в районі стадіону «Динамо» з 20 години почали блокувати рух. З метою затримання протестувальників Хандрикін, Мастега та Войлоков проникли у приміщення колонади. Усі активісти з даху втікли, окрім деяких, включаючи неповнолітнього»,- зазначено у вироку.

У документі йдеться:

Відтак троє беркутівців хотіли помститися протестувальникам і вирішили покарати активістів шляхом побоїв. Хандрикін, Мастега та Войлоков впродовж довгого часу били протестувальників по тулубу, спині, голові та інших частинах тіла.

В подальшому вони вирішили задля знущання підвісили неповнолітнього потерпілого за ноги з даху колонади.

Слідство каже, що беркутівці скинули потерпілих з даху колонади з метою передачі їх своїм колегам. Надалі вони зняли з потерпілого активіста Низкогуза одяг і продовжили побиття.

Текст: Аліна Кондратенко

Редакторка: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media
Watchers Media

Written by Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив

No responses yet