Катування у Кагарлицькій поліції: суд пом’якшив запобіжний захід одному з обвинувачених
Йдеться про колишнього начальника Кагарлицької поліції
Обухівський суд 11 січня 2022 року пом’якшив одному з обвинувачених у справі про катування в Кагарлицькому райвідділку поліції запобіжний захід з цілодобового на нічний домашній арешт. Таке рішення ухвалила колегія суддів на чолі з Ганною Висоцькою.
Watchers із власних джерел стало відомо, що йдеться про Сергія Панасенка.
На лаві підсудних у цій справі — колишній начальник Кагарлицької поліції Сергій Панасенко та його підлеглі: Микола Кузів, Сергій Сулима, Ярослав Леваднюк та Євген Трохименко. Чотирьом працівникам Кагарлицького відділу поліції висунули звинувачення у тортурах, викраденні людей та зґвалтуванні. Їхнього керівника ж звинувачують у невжитті заходів після отримання інформації про злочин.
Станом на лютий 2022 року Кузів та Сулима перебувають під вартою, двоє інших обвинувачених — під домашнім арештом на визначений час. Як пояснив співрозмовник Watchers, вони можуть виходити на вулицю лише три години на добу (з 8 до 11 ранку).
Виходити з дому за станом здоров’я
В ухвалі суду, яка розміщена у єдиному реєстрі судових рішень, вказано: прокурор просив про цілодобовий домашній арешт для підсудного Панасенка. Втім, його адвокат заявляв в суді, що Панасенку показаний певний режим дня.
«…який не узгоджується із режимом запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, і продовження якого може негативним чином відобразитися на стані його здоров`я», — говорив захисник в суді, як йдеться в ухвалі.
Суд вирішив, що ризик переховування та знищення Панасенком доказів у справі не є доведеним. Саме на таких ризиках наголошував прокурор, як слідує з ухвали суду.
«Суд, зважаючи на наявність потенційного ризику впливу на свідків з боку ОСОБА_5 з одного боку та стан його здоров`я, який зазнав серйозного негативного впливу під час хвороби, з іншого, приходить до висновку про доцільність обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, проте не цілодобового, як зазначено в клопотанні прокурора, а в певний період доби», — йдеться в тексті рішення.
У результаті, суд пом’якшив Панасенку запобіжний захід з цілодобового на нічний домашній арешт. І зобов’язав його з 22:00 до 7:00 знаходитись вдома. А також прибувати за кожною вимогою до суду; утримуватися від спілкування зі свідками та потерпілими, іншими обвинуваченими в цьому кримінальному провадженні.
Подробиці справи: версія слідства
У обвинуваченні щодо 5 експоліцейських йдеться про три епізоди катувань. Загалом у справі проходять 5 потерпілих. З етичних міркувань ми не вказуватимемо імена та прізвища.
Перший епізод стосується подій катувань у січні 2020 року, другий — початку травня 2020 року і третій — подій кінця травня 2020 року. Мотивом дій колишніх правоохоронців, як встановило слідство, було підвищення показників у роботі в поліції, а саме — збільшення розкриваності злочинів.
Так, 23 травня 2020 року двоє співробітників поліції побили і декілька разів зґвалтували жінку, яку викликали до відділку як свідка у справі про крадіжку в магазині. Наразі вона є потерпілою у справі. Жінка розповіла, що знущання тривали майже всю ніч: її били, змушували вдягати протигаз, стріляли над головою із табельного пістолета, приковували наручниками, ґвалтували та погрожували її сім’ї.
У січні 2020 року задля отримання зізнань у здійсненні крадіжок двох осіб били, возили по місту в багажнику авто, били електричним струмом. А у травні був ще один випадок побиття затриманого — той отримав травми середньої тяжкості.
Текст: Аліна Кондратенко
Редакторка: Ольга Худецька
Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.
Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.
Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.
Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.
Ви можете знайти нас тут:
- Facebook: https://www.facebook.com/watchersdotmedia/
- Telegram: https://t.me/watchers_media
- Твіттер: https://twitter.com/Watchers_media1