За даними перших оглядів, серед загиблих є закатовані та вбиті у жорстокий спосіб
❗️Увага. Даний матеріал містить чутливі графічні зображення, в тому числі загиблих людей. Не переглядайте їх, якщо ви чутливі до такого вмісту
У нещодавно звільненому місті Ізюм, що на Харківщині, 16 вересня розпочали процес ексгумації тіл людей, які загинули під час окупації міста росіянами.
На цьому кладовищі поблизу Ізюма поховано близько 500 людей. За даними перших оглядів, серед них є закатовані та вбиті у жорстокий спосіб.
Більшість могил тут безіменні, а деякі поховання виявились братніми. Одне з них — 17 похованих бійців ЗСУ
Всіх цих людей ховали інші місцеві мешканці по своїй ініціативі. На кожній могилі стоїть дерев’яний хрест з номер або ім’ям та датою смерті. На деяких хрестах зазначені додаткові дані — “ЗСУ, 17 людей з моргу міста Ізюм”.
Всіх загиблих було поховано просто у землі без труни — відповідно до можливостей мешканців, які здійснювали поховання.
Тіл тут настільки багато, що над їх ексгумацією працюють одразу 10 бригад. Тіла викопують, оглядають, документують та поміщають у спеціальні мішки. Після цього тіла будуть відправлені до лабораторій на спеціальну експертизу.
Серед перших десяти ексгумованих тіл, завдяки попередньому огляду, експерти змогли встановити — як мінімум одна людина була вбита жорстоким та насильницьким методом. На шиї цієї людини виявили мотузки та сліди удушення.
Текст, фото: Герман Крігер
Редакторка: Ольга Худецька
Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.
Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.
Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.
Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.