Підозри учасникам акції на Банковій базуються лише на свідченнях поліцейських

Watchers Media
2 min readMar 24, 2021

--

Поліцейські з колишнього «Беркуту» та Департаменту стратегічних розслідувань розповіли слідчим про дії учасників акції

Учасник руху “Гонор” Сергій Філімонов. Фото: facebook.com/serhii.filimonov.98

Підозри Сергію Філімонову, Давиду Гаджимуратову та Олексію Білковському грунтуються лише на свідченнях поліцейських з київського полку поліції особливого призначнення (екс-«Беркут») та оперативників Депаратаменту стратегічних розслідувань Нацполіції.

Про це Watchers стало відомо від захисників підозрюваних з компанії Miller. З власних джерел видання отримало підтвердження цих даних.

Ці ж поліцейські «упізнали» активістів по фото. Цим «впізнанням» слідчі й обгрунтовують підозру. Допити деяких свідків-поліцейських дослівно повторюють одне одного цілими абзацами і навіть сторінками.

Окрім того, згідно з даними ДСНС, на які спирається слідство, займання під час акції сталось лише на зовнішній поверхні другого поверху офісу президента і було загашене ручними вогнегасниками за 5 хвилин. Розмір збитків на момент повідомлення про підозру встановлений не був.

У групу з розслідування справи призначено 33 слідчих, процесуальне керівництво здійснюють 9 прокурорів.

Варто зазначити, що у 2019 році ініціатива «Речовий доказ», пов’язана з рухом «Гонор», оприлюднила фото, як стверджувалось, паркану вілли міністра Авакова в Італії. На паркані активісти розмістили 40 фотографій постраждалих і вбитих українських громадських діячів. Учасники акції звинуватили голову МВС у саботуванні розслідування нападів на активістів.

Після цієї акції у учасників руху «Гонор» виникли проблеми з подорожами — при спробі в’їхати в ту чи іншу країну їм, зокрема Сергію Філімонову, неодноразово відмовляли у в’їзді правоохоронці країн призначення, посилаючись на міжнародну базу SIS. База також відома як «чорний список», формується на підставі національних даних країн-учасниць. Україна не входить в їх число, проте українці в неї могли потрапити через національні бази інших держав, в одну з яких, вважають активісти, їх і внесли на прохання Авакова.

Нагадаємо, у суботу, 20 березня, активісти обмалювали фарбою будівлю Офісу президента, а також розбили в ній кілька вікон.

Після цього поліція вручила підозри кільком активістам.

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив