Верховний суд оголосить рішення у справі Гонгадзе 2 липня

Watchers Media
3 min readJun 17, 2021

--

Прокурор наполягав, що рішення судів попередніх інстанцій ухвалені без порушень

Олексій Пукач. Фото: Герман Крігер

Верховний суд у четвер, 17 червня, заслухавши учасників процесу в справі щодо вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, видалився до нарадчої кімнати для ухвалення остаточного рішення. Про це інформує Watchers із зали суду.

Проголошення рішення відбудеться 2 липня о 12:00.

Прокурор Олег Троян під час виступу в суді 17 червня наголосив, що право на захист Олексія Пукача, засудженого за вбивство журналіста, суди попередніх інстанцій не порушували. За його словами, у прокурорів були всі повноваження для підтримки обвинувачення як у Печерському, так і в Апеляційному судах.

Прокурор Олег Троян. Фото: Герман Крігер

Зокрема прокурор зазначив, що у рішенні апеляції не було порушень.

«Суд правильно вказав на вчинені Пукачем злочини. Суди першої і апеляційної інстанції прийшли до правильного висновку щодо кваліфікації вчинених злочинів. Версія засудженого про необережність спростовується рядом доказів та матеріалів справи», — заявив прокурор.

Він додав, що Пукач у 2003 році знищив документи щодо незаконного зовнішнього спостереження за журналістом Гонгадзе.

Аналогічної думки щодо рішення судів попередніх інстанцій і Валентина Теличенко — представниця потерпілої Мирослави Гонгадзе.

«Пукач детально розповідав, як він вагався, обираючи спосіб вбивства. Також суд дослідив факти, які свідчили про підготовку засудженого до вбивства. Допитані свідки підтвердили, що Пукач не ставив жодних питань Гонгадзе. Після цих деталей розповідати, що вбивство не було умисним, ну, хіба він (Пукач) розраховує, що у нас пам’ять коротка», — заявила Теличенко.

Представниця потерпілої Гонгадзе — Валентина Теличенко. Фото: Герман Крігер

Нагадаємо, Верховний суд з 2016 року не міг розглянути касаційні скарги як Пукача (вимагає пом’якшити покарання з довічного позбавлення волі до 15 років — ред.), так і потерпілого журналіста Олексія Подольського (вимагає скасувати вирок, змінити кваліфікацію та розглянути справу заново).

В січні 2019 року Верховний суд вирішив видалити із зали засідань потерпілого Подольського. У лютому 2021-го із зали суду видалили його представника — Тетяну Костіну. Як пояснила Watchers Валентина Теличенко, суд виніс ухвалу «про недопущення його до судової зали» у зв’язку з його поведінкою, яку розцінював як неповагу.

На попередньому засіданні — у червні 2021 року — Верховний суд почав розгляд касацій по суті. Олексій Пукач, який отримав довічне за вбивство Георгія Гонгадзе, заявив, що не пов’язаний із перепохованням тіла журналіста. Пукач стверджував, що на нього тиснули ексзаступники тодішніх голови СБУ і генпрокурора. Про це писав «24 канал».

Пукач також стверджував, що ніколи не був на місці, де виявили тіло Гонгадзе. Труп журналіста виявили в Таращанському лісі, і як стверджував засуджений, він не проїхав би з трупом кілька районів.

Загалом за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе засуджено чотирьох осіб: до довічного ув’язнення — колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, колишніх працівників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Нагадаємо, 16 вересня 2000 року журналіст зник. 2 листопада 2000 року у лісі на Київщині було знайдено його тіло без голови.

Текст: Аліна Кондратенко

Фото: Герман Крігер

Редактор: Стас Козлюк

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив