«Братан, честно, готов перед тобой встать на колени»: обвинувачений у справі Каті Гандзюк просив співучасника не свідчити
Організатор групи нападників Сергій Торбін ввімкнув у суді голосове повідомлення, яке за його словами надіслав йому обвинувачений в організації нападу Левін
Свідок у справі смертельного нападу на Катерину Гандзюк Сергій Торбін у суді увімкнув голосове повідомлення від обвинуваченого Олексія Левіна, на якому останній просить не приходити до суду. У середу, 15-го червня, Дніпровський райсуд Києва вже вдруге допитував цього свідка.
У організації нападу на Катерину Гандзюк обвинувачують голову Херсонської облради Владислава Мангера та колишнього помічника депутата облради Олексія Левіна.
Свідок Сергій Торбін — засуджений за напад на Катю Гандзюк і до 24 лютого цього року відбував покарання, після чого був звільнений Указом Президента, оскільки висловив бажання брати участь у обороні країни. Торбін був керівником групи нападників на Катю Гандзюк.
«Братан, готов перед тобой встать на колени»
Раніше, на засіданні 13 червня, де його також допитували, Торбін зауважував, що обвинувачений Левін неодноразово комунікував з ним телефоном та просив не приходити до суду та не давати свідчення. Він назвав ці дзвінки “радше проханнями”. На слуханні 15 червня прокурор Андрій Синюк запитав, чи може свідок якось підтвердити факти дзвінків та повідомлень від Левіна з «проханнями» проігнорувати допит в суді.
У відповідь Торбін дістав телефон і відкрив у месенджері Signal голосове повідомлення, яке надійшло, за його твердженням, від Олексія Левіна від 29-го квітня поточного року. У цьому голосовому повідомленні особа, голос якої схожий на голос обвинуваченого Левіна просив Торбіна не з’являтися до суду у якості свідка.
«Братан, честно, готов перед тобой встать на колени, бл*, только ты можешь меня вытащить. Просто не являйся на х**. Не появляйся [..]Потеряйся. У меня другого выхода нет [..] Просто не приходи», — казав голос, схожий на Левіна у голосовому повідомленні.
Суддя запитала підсудного, як він може прокоментувати це повідомлення. Натомість Левін послався на 63-ту статтю Конституції України.
Довідково: Стаття 63 передбачає, що особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.
Торбін сподівався, що справа «розвалиться»
На слуханні 15-го червня адвокати обвинувачених просили долучити до матеріалів справи протоколи допиту Торбіна, складені під час досудового слідства.
Адвокат Мангера — Дмитро Ільченко — заявив, що прагне дослідити ці документи, аби спростувати покази свідка, надані в суді 13-го червня.
Прокурори заперечували щодо долучення цих документів. Представниця потерпілих Ольга Веретільник зауважила: дані документи — протоколи допиту Торбіна як підозрюваного, а не як свідка.
«Тоді його показання могли бути іншими, адже він мав статус підозрюваного і захищав себе. До того ж тоді ще не було підписано угоду зі слідством», — сказала вона.
Втім, суддя Юлія Іваніна вирішила долучити вказані протоколи та дослідити їх. Суд не вдався до перегляду відеозаписів допиту, адже в наявності були стенограми цієї слідчої дії.
Впродовж трьох годин адвокати підсудних в суді ставили повторювані запитання Торбіну. Ільченко запитував, чому слова свідка під час досудового слідства відрізняються від сказаного в суді. Відмінність полягала у тому, що Торбін не вказував на замовників під час досудового слідства. На це Торбін прямо відповів: сподівався, що справа розвалиться, тому тоді мало говорив, не вказуючи замовників.
Адвокат Левіна — Сергій Севастьянов — ставив по колу однакові питання, намагаючись підловити свідка. Так, він уточнював: скільки зустрічей Торбін мав зі свідком, скільки з них щодо нападу. Адвокат питав, як саме свідок йшов до місця зустрічі з Левіним (парк біля кафе), якими вулицями та провулками.
Левін стверджував, що будівлі уздовж тих вулиць були оснащені камерами спостереження, мовляв ті пристрої мали б зафіксувати їх обох. Левін переконував суд в такий спосіб, що його начебто ні на яких зустрічах не було.
Торбін у свою чергу, відповідаючи на ці питання, висловлював здивування тим, що вони повторюються по колу.
Зрештою, допит було завершено.
Наступне засідання у справі призначено на 22-ге червня.
Нагадаємо, за даними слідства, Сергій Торбін є фактичним організатором групи нападників, який на замовлення та за матеріальну винагороду зібрав групу осіб для вчинення нападу на Гандзюк. Торбін вже отримав обвинувальний вирок і покарання у вигляді 6 років і 6 місяців позбавлення волі. Він пішов на угоду зі слідством.
Текст, фото: Аліна Кондратенко
Редакторка: Ольга Худецька
Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.
Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.
Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.
Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.
Ви можете знайти нас тут:
- Facebook: https://www.facebook.com/watchersdotmedia/
- Telegram: https://t.me/watchers_media
- Твіттер: https://twitter.com/Watchers_media1