Суд у справі Каті Гандзюк: слідство виявило підготовку до вбивства двох свідків у справі

Watchers Media
3 min readNov 23, 2020

--

Адвокати Мангера категорично заперечують, що він міг погрожувати цим свідкам

У п’ятницю, 20 листопада, Дніпровський суд Києва у справі смертельного нападу на активістку Катерину Гандзюк продовжив досліджувати письмові докази сторони обвинувачення.

У організації нападу на Катерину Гандзюк обвинувачують голову Херсонської облради Владислава Мангера та колишнього помічника депутата облради Олексія Левіна.

Суд 20 листопада вивчив постанову про оголошення в розшук підозрюваного Левіна, повістки про виклики на вручення підозр Мангеру та Левіну, документи державної прикордонної та міграційної служб стосовно Левіна.

Зорема, суд дослідив витяг з бази даних щодо перетину державного кордону обвинуваченим Левіним. Там йдеться про те, що він літав у Тегеран у 2016 році, а у 2018 році перетинав на автівці пункт пропуску “Рені” на кордоні з Молдовою.

Окрім того, суд вивчив лист до керівника регіонального херсонського осередку ВО “Батьківщина” щодо партійного квитка, виданого Левіну (цей квиток виявили під час обшуку, — ред.) і відповідь голови партійного осередку щодо того, що Олексій Левін не перебував у списках партії “Батьківщина”. В цей же час адвокат Дмитро Ільченко заявив в суді, що слідство з метою сфабрикувати справу на Мангера і Левіна начебто підробило цей квиток.

“Теоретично партія не могла цей квиток видати, адже у партії є обмеження щодо осіб, яких приймають у лави партії”, — сказав він.

Разом з тим, у спільноті “Хто замовив Катю Гандзюк?” у Facebook активісти оприлюднили заяву, в якій вказали, що адвокат Мангера сам може бути причетний до видачі фейкового партквитка Мангеру.

“На момент, коли партквиток був виданий Левіну, а саме 3 жовтня 2017 року, [теперішній адвокат Мангера] Діма Ільченко займав посаду заступника голови Херсонської обласної організації політичної партії “Батьківщина”. Окрім того, наші джерела в партії повідомляють про те, що на момент видачі бандиту Левіну партквитка, голова облорганізації був відсутній, а партквиток Ільченко видав Левіну самостійно, маючи доступ до печатки та підробивши підпис керівника облорганізації Юрія Одарченка”, — йдеться у дописі.

У декларації Дмитра Ільченка за 2017 рік дійсно міститься запис про те, що він займав таку посаду у цей період.

В подальшому в суді дослідили витяг з реєстру досудових розслідувань, в якому вказано, що в ході досудового розслідування виявлено факт готування до вбивства свідків Павла Пилипенка та Сергія Браги і членів їхніх сімей у зв’язку з тим, що свідки надавали свідчення по справі Мангера та Левіна.

Йдеться про те, що слідство внесло дані до ЄРДР по факту заяв свідків про погрози вбивством. Відповідні дані з реєстру прокуратура долучила до матеріалів справи щодо Мангера та Левіна

“Ми вживали заходів для того, щоб уникнути настання тяжких наслідків для життя та здоров’я свідків”, — пояснив прокурор Андрій Синюк суду.

Адвокати Мангера різко заперечили можливість того, що їх підзахисний міг погрожувати свідкам Бразі та Пилипенку.

Суддя Юлія Іваніна продовжить розглядати справу 26 листопада.

Текст: Аліна Кондратенко

Редакторка: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив