Справа Каті Гандзюк: троє захисників Левіна зірвали допит ключового свідка, не з’явившись до суду

Watchers Media
3 min readJun 7, 2022

Суд мав допитати раніше засудженого організатора групи нападників Сергія Торбіна як свідка

Прокурори та представниця потерпілих Ольга Веретильник на судовому засіданні 7-го червня. Фото: Герман Кіргер

У Дніпровський райсуд Києва у вівторок, 7-го червня, не з’явилися троє адвокатів Олексія Левіна, обвинуваченого у справі смертельного нападу на Катерину Гандзюк. Через це не змогли провести допит одного з ключових свідків, інформує Watchers із зали суду.

У організації нападу на Катерину обвинувачують голову Херсонської облради Владислава Мангера та колишнього помічника депутата облради Олексія Левіна.

Адвокат Левіна Сергій Севастьянов скерував на адресу суду заяву, в якій вказав: за сімейними обставинами з’явитись не зможе.

Тоді як другий адвокат Ігор Мокін знаходиться на тимчасово окупованій території і не може вийти на зв’язок з судом. Захисник Максим Стригун проігнорував судове засідання без пояснень. Левін додав, що Стригуна залучає виключно для вирішення питань та складання заяв щодо його стану здоров’я.

Адвокати Левіна не з’явились до суду у повному складі, а захисники Мангера включились на слухання відеозв‘язком. Фото: Герман Крігер

Левін пропонував дочекатися поки територія, на який знаходиться його захисник, знову стане підконтрольною Україні, щоб адвокат Мокін міг приїхати до суду.

На цьому засіданні в суді мали допитати як свідка Сергія Торбіна. Слідство вважає його фактичним організатором групи нападників, який на замовлення та за матеріальну винагороду зібрав групу осіб для вчинення нападу на Гандзюк. Він безпосередньо контактував із замовником злочину і отримував грошові кошти. Торбін вже отримав обвинувальний вирок і покарання у вигляді 6 років і 6 місяців позбавлення волі. Він пішов на угоду зі слідством.

Мангер та його адвокати на слуханні знову заговорили про «розділення провадження». Йдеться про виокремлення справи Мангера в окреме провадження. Мангер також наполягав на якнайшвидшому допиті усіх свідків, мовляв, він зацікавлений у швидкому розгляді справі.

«Ми хочемо розділити ці справи, бо бачите, наші позиції різняться», — сказав Мангер, коментуючи неявку адвокатів Левіна.

Двох підсудних сьогодні не випустили із боксу для затриманих на час слухання, тому ми не змогли сфотографувати їх. Від початку судового розгляду у справі діє ухвала суду про заборону фотографувати обвинувачених поки вони знаходяться у боксі, щоб не принижувати їх честь і гідність. Про таке перед судом клопотали захисники обвинувачених.

Наступне засідання відбудеться 13-го червня.

Текст: Аліна Кондратенко

Фото: Герман Крігер

Редакторка: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив