Справа Єфремова: суд доручив знайти оригінал відео, де обвинувачений міг висловлювати антиукраїнські тези у держдумі РФ

Watchers Media
3 min readMay 25, 2021

Шукати оригінал відео за дорученням суду має прокуратура

Прокуратура повинна провести слідчі дії на території Російської Федерації, аби відшукати оригінали записів з круглого столу в держдумі РФ, під час якого колишній народний депутат від «Партії регіонів» Олександр Єфремов міг висловлювати антиукраїнські тези. Таке рішення у квітні цього року ухвалив Старобільський суд Луганської області. Під час засідання, яке відбулося 24 травня, прокуратура просила роз’яснити цю ухвалу, однак суд відмовив.

Олександра Єфремова звинувачують в організації захоплення будівлі Луганської обласної державної адміністрації навесні 2014 року, у пособництві під час захоплення будівлі Управління Служби безпеки України в Луганській області, вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України.

На попередньому засіданні, яке відбулося 16 квітня, прокурор Роман Гавриш просив призначити повторну лінгвістичну експертизу щодо висловлювань Єфремова на так званому «круглому столі» в Росії, який відбувався 2014 року. Саме там, на думку слідства, Єфремов висловлював антиукраїнські тези.

Водночас адвокат обвинуваченого Євген Солодко заявив, що така експертиза передчасна, адже у матеріалах справи немає оригіналів для проведення такої експертизи: техніки, на яку здійснювали запис «круглого столу», стенограми, звукозаписів, відеозаписів.

Тож 16 квітня суд доручив прокуратурі провести слідчі дії на території іншої держави, щоб віднайти оригінали відео- чи звукозаписів «круглого столу». Окрім того, суд доручив з’ясувати, чи проводився цей захід взагалі.

Під час засідання 24 травня прокурор просив роз’яснити це рішення, однак суд відмовив.

Раніше в суді переглянули відеозапис так званого «круглого столу по ситуації в Україні», який 2014 року відбувся у Держдумі РФ. Брав у ньому участь і один з тогочасних лідерів «Партії регіонів» Олександр Єфремов.

Серед «спікерів» заходу був відомий своєю антиукраїнською позицією депутат Держдуми РФ Володимир Жириновський. Під час «круглого столу» виступали російські політики, які згадували термін «Новоросія» відносно українського Донбасу.

Після слів Жирировського про розділення України на північно-західну та південно-східну, де остання мала б бути «проросійською», Єфремов вийшов за трибуну і сказав: «Тут безумовно говорилися правильні речі…».

Прокуратура доводить в суді, що цими словами Єфремов висловив свою згоду з позицією Жириновського та інших політиків РФ.

Нагадаємо, 30 липня 2016 року ексглаву фракції «Партія регіонів» Олександра Єфремова затримали за підозрою у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Спочатку суд відправив Єфремова у СІЗО. Проте 19 вересня 2020 року Старобільський суд змінив запобіжний захід Єфремову з домашнього арешту на особисте зобов’язання.

Текст: Аліна Кондратенко

Редактор: Стас Козлюк

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив