Конкурс на посаду керівника у справах Євромайдану: як пройшла співбеcіда кандидатів

Watchers Media
4 min readNov 10, 2020

На посаду претендують Віталій Драгунов та Анатолій Тарасюк

Віталій Драгунов (стоїть біля стіни праворуч) та Анатолій Тарасюк пройшли кваліфікаційний іспит та були допущені до другого етапу конкурсу. Зобраення: скріншот з відео ДБР

У понеділок, 9 листопада, відбулася співбесіда конкурсної комісії з кандидатами на посаду керівника Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках Державного бюро розслідувань.

Два претенденти пройшли кваліфікаційний іспит та допущені до другого етапу конкурсу:

  • Віталій Драгунов, який розслідував злочини щодо протестувальників починаючи з 2014 року і тривалий час був керівником відділу по насильницьких злочинах в Департаменті спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України;
  • Анатолій Тарасюк, який тривалий час працював в СБУ.

Зокрема, під час співбесіди Драгунов розповів, що з початку 2014 року був включений до слідчої групи, яка займалася розслідуванням злочинів проти активістів Євромайдану.

“Досягнення, як слідчого — забезпечення розкриття актуальних вбивств. Зокрема, з [доручених до розслідування] п’яти вбивств було розкрито чотири. Є вироки, які вступили в законну силу. Наприклад, вирок щодо вбивства потерпілого Дідича. Також було направлено до суду кримінальне провадження за фактами організації перевищення влади та вбивств працівниками правоохоронних органів. Зокрема, справи, у яких до відповідальності притягнуті як виконавці, так і організатори”, — розповів Драгунов.

Він також зазначив, що з 2016 року, коли був переведений на посаду керівника слідчого відділу, займався розслідуванням загальнокримінальних злочинів: починаючи з 30 листопада (розгін громадян на Майдані) і закінчуючи подіями 20 лютого (розстріл активістів працівниками правоохоронних органів).

“Досягненнями є розкриття справи щодо перевищення влади 30 листопада. Зокрема, декілька вироків щодо правоохоронців вже вступили в законну силу. Також було направлено до суду справи щодо організаторів вбивств і перевищення влади 18 лютого”, — зазначив Драгунов.

Він також розповів представникам комісії, що серед його досягнень є участь у розслідуванні злочинів вчинених “тітушками”. Зокрема, це справи про вбивства журналіста Веремія та викрадення активістів Луценка та Вербицького.

За словами Драгунова, наявність в нього досвіду роботи та обізнаність з проблематикою справ дозволить забезпечити швидке розслідування кримінальних проваджень.

Наразі він займається самостійною адвокатською діяльністю.

Анатолій Тарасюк, інший претендент на посаду, під час співбесіди розповів, що він має досвід оперативної роботи та наукової діяльності, а також працював слідчим з особливо важливих справ у СБУ

“За час перебування на слідчих посадах розслідував резонансні та складні кримінальні провадження. Зокрема, злочини пов’язані з заволодінням державного майна у особливо великих розмірах, службове підроблення. Також розслідував контрабанду особливо небезпечних наркотичних речовин та державну зраду у формі шпигунства”, — заявив Тарасюк.

Також він має більше 10 років досвіду роботи на керівних посадах.

Разом з тим Тарасюк заявив, що справи Майдану він ніколи не розслідував.

“З мого практичного і наукового досвіду хочу сказати, що права людини є основною цінністю. Тому вважаю, що вчинення зазначених правопорушень [щодо “євромайданівців”] показало, що такі дії є незаконними, а суспільство хоче знати організаторів і виконавців вчинених злочинів. Тому я, маючи досвід, вирішив взяти участь в цьому конкурсі”, — наголосив Тарасюк.

Він також заявив, що певна робота щодо розслідування “справ Євромайдану” ведеться, але вона в повній мірі не задовольняє суспільство. За його словами, люди вимагають встановлення саме організаторів злочинів.

“Особливу увагу потрібно приділяти спілкуванню з громадськими організаціями, які надають допомогу та спілкуються з родинами загиблих”, — зазначив претендент.

Тарасюк також розповів про свої ймовірні перші кроки на посаді:

“Керівник повинен дотримуватися основних принципів кримінального судочинства. Необхідно неупереджено та об’єктивно розслідувати кримінальні провадження. Перші кроки — розібратися зі станом досудового розслідування та здійснити аналіз. Аналіз треба проводити, бо від цього буде залежати ефективність. Також потрібно знайомитися з колективом, щоб аналізувати діяльність відділів, керівників відділів, слідчих. Можливо, потрібно буде реформувати певні слідчі групи, щоб посилити їх. Робота не має зупинятися ні на день, щоб ми отримували потрібні докази”

Він підкреслив, що також розраховує на допомогу громадських організацій. Своєю ж мотивацією зайняти цю посаду він назвав бажання зростати кар’єрно та покращити досудове розслідування зазначених справ.

“Я близько 30 років вже прослужив в СБУ. Я маю достатній досвід, фахову освіту, керівний стаж. Я патріотично налаштований. Хочу, щоб суспільство знало винуватців, щоб вони були притягнуті до відповідальності”, — заявив Тарасюк.

Він також розповів, що є учасником бойових дій.

На думку Тарасюка те, що він раніше не займався “справами Євромайдану”, не є його недоліком:

“Я іншим поглядом і з чистого листа можу побачити нюанси справи, який інший слідчий не побачить”

Нагадаємо, що за результатами першого конкурсу комісія не змогла обрати кандидата серед трьох претендентів, і тому довелося оголошувати новий.

Варто зазначити, що перший конкурс хотіли провести у закритому режимі, але завдяки розголосу представникам громадськості вдалося потрапити на засідання у якості спостерігачів та домогтися того, щоб відбувалися трансляції засідань конкурсної комісії.

Текст: Артем Худолєєв

Редакторка: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив