Ще 5 ексміліціонерів гарантовано уникнуть покарання за репресії “автомайданівців” під час Революції Гідності

Watchers Media
3 min readNov 23, 2021

Двоє обвинувачених у справі продовжують працювати у поліції

Фото: facebook.com/automaidan

Святошинський районний суд міста Києва у середу, 17 листопада, закрив кримінальне провадження через сплив строків давності притягнення до відповідальності щодо ексспівробітників ДАІ Вадима Васюти, Олега Волика, Романа Данілова, Михайла Дорошенка та Володимира Прокопенка, обвинувачених у складанні завідомо неправдивих рапортів про правопорушення, нібито вчинені активістами “Автомайдану” під час Революції Гідності.

Нагадаємо, обвинуваченими у справі були 19 експрацівників колишньої Київської ДАІ.

Їх звинувачують у переслідуванні учасників “Автомайдану” шляхом незаконного складання рапортів та протоколів про вигадані адмінпорушення, наслідком яких стало масове позбавлення водійських прав учасників протестів у 2013–2014 роках. Втім, лише двоє з обвинуванучих — Віктор Тищенко та Ігор Опанасенко були керівниками, всі інші — підлеглими та виконавцями.

Всі 19 обвинувачених заявили головуючій судді Вікторії Жмудь, що не визнають своєї вини та готові надавати свідчення суду. Також всі обвинувачені не визнають цивільні позови потерпілих щодо відшкодування заподіяної їм шкоди.

Двоє з ексміліціонерів досі працюють у поліції.

Так, на засіданні обвинувачений Андрій Зєваєв розповів, що працює старшим інспектором в Бучанському районному управлінні Нацполіції у Київській області.

Також обвинувачений Ігор Катрук зазначив, що працює поліцейським в Полку поліції особливого призначення №2 (де-факто — перейменований “Беркут” — Ред.).

Під час засідання 17 листопада суд розглянув клопотання обвинувачених Васюти, Волика, Данілова, Дорошенка та Прокопенка щодо закриття кримінального провадження проти них через сплив строків давності.

Суддя Жмудь окремо повідомила обвинуваченим, що закриття справи через сплив строків давності не є реабілітуючою підставою.

Довідково: це означає, що особи, щодо яких закривають справу у зв’язку зі спливом строків давності, не можуть вимагати компенсації від держави, як це могли би робити особи, справи щодо яких закриті за реабілітуючими обставинами.

Як зазначив прокурор Офісу Генпрокурора Дмитро Саричев, строк давності у справі сплив ще у січні 2019 року, тому він не заперечує проти прохання обвинувачених.

У підсумку, суддя Жмудь ухвалила задовольнити клопотання і закрити кримінальне провадження проти Васюти, Волика, Данілова, Дорошенка та Прокопенка.

Наступне засідання у справі має відбутися 1 грудня.

Нагадаємо, згідно з обвинувальним актом, працівники ДАІ складали фейкові рапорти під час подій Революцій Гідності на учасників поїздки у грудні 2013 року до резиденції тодішнього президента України Віктора Януковича у Межигір’я.

За даними слідства, подібні дії були спрямовані на залякування активістів та на придушення протестного руху.

Пізніше у судах часто виникали ситуації, коли автомобілісти, на яких було складено рапорти, надавали докази про те, що вони і\або їх автомобілі у момент складання рапорту перебували в іншому місті або навіть за кордоном.

Справа перебуває в суді вже майже 5 років. Суддя Андрій Скорін, який слухав справу раніше, помер у квітні 2021 року. Тому, за наполяганням сторони захисту, її розгляд відбувається спочатку.

Наразі у всіх обвинувачених у справі немає запобіжних заходів.

Обвинуваченими у справі є ексДАІвці Олександр Ахмет, Вадим Васюта, Андрій Видиборець, Олег Волик, Юрій Гуляренко, Роман Данілов, Михайло Дорошенко, Вадим Євніцький, Андрій Зєваєв, Ігор Катрук, Олексій Кошовий, Ян Марченко, Володимир Прокопенко, Олександр Сологуб, Анатолій Удовенко, Олександр Щерба, Віктор Тищенко, Ігор Опанасенко та Олександр Яворський.

Їх дії кваліфікували за статтями 340 (Незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) та ч.1 ст 366 (службове підроблення). Керівників групи додатково кваліфікують як організаторів. Вказані кримінальні правопорушення класифікуються як проступок та нетяжкий злочин, і їх строки давності складають відповідно три та п’ять років.

Текст: Артем Худолєєв

Редактор: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив