Апеляційний суд погодився із виправдальним вироком судді Майдану Царевич

Watchers Media
3 min readMay 18, 2021

Представник потерпілих Роман Маселко має намір подавати касацію

Фото: Герман Крігер

Київський апеляційний суд у вівторок, 18 травня, залишив в силі виправдальний вирок судді Майдану Оксані Царевич. Про це інформує Watchers із зали суду.

«Суд ухвалив апеляційні скарги прокурора та представника потерпілих залишити без задоволення. А вирок Шевченківського суду залишити без змін», — ухвалила колегія суддів у складі Галини Балацької, Ірини Сілкової та Ірини Горб.

У коментарі Watchers представник потерпілих Роман Маселко повідомив, що планує подавати касацію на дане рішення суду.

Зазначимо, на сайті Печерського суду ім’я Царевич вже міститься у списку суддів. Втім, як каже Маселко, вона не здійснює правосуддя (тобто не ухвалює рішення як суддя).

На попередніх засіданнях Маселко наголошував, що при розгляді справи Шевченківський суд порушив ряд норм.

Зокрема не допитав свідка — працівника ДАІ Костюченка, який виписуав протокол щодо потерпілої.

За словами Маселка, допит Костюченка в 2014-му році став основою ухвали про притягнення потерпілої до відповідальності тодішньою суддею Оксаною Царевич.

«Суд доклав зусиль, щоб не допустити дослідження цілого ряду доказів, зокрема щодо допиту свідка. Однак, навіть тих фактів, які суд все ж дослідив, було достатньо для винесення вироку. Зокрема суд прийшов до висновку, що постанови Царевич під час Майдану повністю відповідають вимогам законодавства. Але це не відповідає дійсності. І це підтверджується висновком Вищої Ради Юстиції про звільнення Оксани Царевич. Вона проігноровала вимогу стосовно презумпції невинуватості. Нею були проігноровані факти, які свідчили про недостовірність показів свідків», — додав Роман Маселко.

Він додав, що у потерпілих були докази, що вони не вчиняли протиправних дій, які їм інкримінували.

«Суддя Євген Мартинов, який слухав справу, був очевидно упереджений. Йому заявляла відвід потерпіла, але суд залишив цю заяву без розгляду. 25 червня 2020 року потерпілій стало відомо, що засідання у даній справі відбулося, але їй не повідомили про слухання. Про це судове засідання вона довідалася від мене», — зауважив представник потерпілих.

Як писала спільнота «Автомайдан», в часи Майдану суддя Царевич виносила рішення стосовно активістів, які брали участь у автопробігу до «Межигір’я».

Одна зі справ стосується Ольги Лугової. Протокол про адміністративне правопорушення складено щодо неї за начебто відмову про зупинку на вимогу інспектора ДАІ.

Друга справа, в якій Царевич ухвалювала рішення, стосувалася тодішньої речниці посольства Канади в Україні — Інни Царькової. Її в часи Майдану звинувачували у тому, що вона начебто не зупинилася на вимогу інспектора ДАІ, рухаючись в колонні «Автомайдану». Втім, Царькова не була учасницею поїздки взагалі, а її автівка знаходилася у гаражі в той день.

Нагадаємо, у червні 2020 року Шевченківський суд Києва повністю виправдав Оксану Царевич. Її звинувачували в ухваленні завідомо неправосудних рішень про позбавлення водійських прав протестувальників, які брали участь у поїздці «Автомайдану» до Межигір’я 29 грудня 2013 року.

У вироку вказано, що «суд прийшов до висновку про недоведеність складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України в діях Царевич, а тому остання підлягає виправданню».

«Всі встановлені істотні порушення вимог кримінального процесуального закону на стадії досудового розслідування та необхідність надання додаткової правової оцінки вказаним фактам в контексті перевірки обвинувачення нівелюється висновками суду про цілковиту недоведеність такого обвинувачення за результатами дослідження та оцінки доказів», — йдеться у тексті.

Виправдувальний вирок для Царевич ухвалив суддя Євген Мартинов. У 2010 році його ледь не звільнили з посади. За повідомленнями ЗМІ, він під час своєї роботи в Бориспільському міськрайонному суді допоміг особі нечесним способом отримати 16 га землі під Києвом.

Також суддя брав участь у розгляді резонансних справ по подіях Майдану. Наприклад, був головою колегії, яка постановила ухвалу про зміну запобіжного заходу обвинуваченим у замаху на вбивство активістів Євромайдану Олегу Гебану та Сергію Костенку з тримання під вартою на домашній арешт.

Текст: Аліна Кондратенко

Редактор: Стас Козлюк

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив