“Це непорозуміння. Розмова була, а поставок не було”. Як суд в закритому режимі брав під варту Богуслаєва
Судове засідання проходило у закритому режимі за клопотанням прокуратури
Шевченківський райсуд Києва у понеділок, 24-го жовтня, взяв під варту президента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва. Таке рішення ухвалив суддя Дмитро Гонтар, інформує Watchers із зали суду.
В’ячеслав Богуслаєв 4 рази обирався народним депутатом України та був членом комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, мав доступ до державної таємниці. На посаді нардепа голосував за диктаторські закони 16-го січня 2014-го року. З 2004-го по 2005-й та у 2010-му році він був довіреною особою кандидата на посаду президента Віктора Януковича.
Нині ж Богуслаєва підозрюють у колабораціонізмі та пособництві державі-агресору росії. За даними слідства, за сприяння Богуслаєва підприємство «Мотор Січ» незаконно поставляло товари військового призначення для російської штурмової авіації.
Суд розглядав питання про арешт у закритому режимі
На початку слухання 24-го жовтня прокурор просив проводити засідання у закритому режимі. Він посилався на режим воєнного стану, введений в Україні. А також на те, що матеріали клопотання містять інформацію з обмеженим доступом.
Захисник Богуслаєва — Руслан Волинець — підтримав пропозицію. Відтак суд перейшов до закритого режиму, який передбачав відсутність вільних слухачів та журналістів в залі.
Прокурори просили взяти Богуслаєва під варту на 60 діб. Захист же просив призначити альтернативу у вигляді застави. Адвокат, коментуючи свою позицію журналістам після засідання, утім не назвав бажану суму застави.
Зрештою, суд відправив В’ячеслава Богуслаєва під варту на 60 діб без альтернативи застави, задовольнивши вимоги прокурорів.
Двоє держобвинувачів відмовились від коментарів ЗМІ та не захотіли представитись, запропонувавши журналістам звертатись до прес-служби.
«Я задоволений рішенням суду. Це непорозуміння, викликане нашою діяльністю… буде усунено», — казав Богуслаєв журналістам після оголошення ухвали, поки його виводив конвой.
За словами адвоката Богуслаєва, рішення щодо того чи подавати апеляційну скаргу захистом ще не прийнято.
“Розмова була, поставок не було”
Сам Богуслаєв у перерві слухання повідомив, що погано чує, тому на запитання журналістів відповідав мляво та коротко. Сказав, що він “лише генеральний конструктор”. Коментувати підозру він відмовився.
«Я генеральний конструктор за рішенням правління уже як 20 років. Конструктор зі створення та модернізації вертольотів. Моє завдання — робити вертольоти, які воюють зараз», — сказав він, не зазначивши проте, про війну на чиїй стороні йдеться.
Після засідання в коментарі ЗМІ адвокат Богуслаєва переконував, що контракти на поставки запчастин було начебто укладено давно, маючи на увазі період до 24-го лютого.
«Він (Богуслаєв) озвучив на засіданні, що розмова була, а поставок не було. Прокуратура вважає, що злочин триває, тобто поставки, на їх думку, тривають. Позиція Богуслаєва в тому, що товари в росію не поставлялись. «Мотор Січ» поставляє на росію багато років. А справа у нас по епізоду вже під час війни (з 24-го лютого)», — сказав Волинець.
Він уточнив: контракти на постачання запчастин було укладено з третіми країнами до повномасштабного вторгнення. Ці країни своєю чергою вже продавали товари росії.
«У контрактах був пункт, що вони вступають в законну силу, якщо на це дадуть дозвіл державні органи України. Дозвіл був наданий. Валютна виручка заходить на рахунки, а не просто в кишені», — додав захисник.
Адвокат: російський паспорт Богуслаєв не заперечує
Журналісти «Схем» 24-го жовтня повідомили, що Богуслаєв має російське громадянство з 2000-го року. Вони опублікували документ, який це підтверджує.
Витяг з системи «Роспаспорт» щодо В’ячеслава Богуслаєва, оприлюднений журналістами «Схем»
У коментарі журналістам захисник Богуслаєва не заперечив наявність у свого підзахисного паспорта рф.
«А що ж заперечувати очевидне..Він, скажімо так, не заперечує, що в нього є паспорт (російський). Йому такого питання (про російський паспорт) сьогодні ніхто не ставив», — прокоментував адвокат.
Колектив “обурений підозрами”
24-го жовтня на сайті компанії «Мотор Січ» з’явилося звернення колективу підприємств до президента Володимира Зеленського. Колектив висловив підтримку підозрюваному у колабораціонізмі керівнику.
«Наразі ми, запорізькі моторобудівники, глибоко схвильовані затриманням нашого керівника за такими обурливими підозрами. Ми вважаємо, що так не можна ставитися до людини, яка все своє життя присвятила Україні, яка живе й працює поряд з нами, під щоденними обстрілами, ризикуючи власним життям», — йдеться у тексті звернення.
До влучання російських ракет “ставився з розумінням”
Служба безпеки України 23-го жовтня повідомила про затримання президента АТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва та начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності цього підприємства Олега Дзюби. Слідство вважає, що за сприяння Богуслаєва підприємство «Мотор Січ» незаконно поставляло товари військового призначення для російської штурмової авіації.
Слідством також встановлено: до оборудки може бути причетне керівництво заводу, розташованого у Запоріжжі. Посадовці діяли у змові з наближеними до кремля представниками російської корпорації «Ростех», яка є одним із головних виробників озброєнь для зс рф.
Отриману з заводу продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів типу:
- Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан»;
- КА-52 «Алігатор»;
- Мі-28Н «Нічний мисливець».
Слідство переконане: відповідні зразки армійської авіації росіяни масово застосовували для повномасштабного вторгнення в Україну. Товар направлявся до росії через компанії-посередники у третіх країнах.
Вранці 24-го жовтня Служба безпеки України опублікувала аудіозаписи телефонних розмов Богуслаєва, які, за версією правоохоронців, підтверджують його співпрацю з рф. Так, у розмовах він зокрема виправдовував напад росії і висловлював надію, що путін не зупинить наступ своїх військ, розмірковував про «нацистів» в Україні.
Примітно, що у 2019-му році журналісти bihus.info повідомляли, що «Мотор Січ», попри заборону на експорт військової техніки до рф, продовжили постачати деталі для двигунів російській армії.
Текст: Аліна Кондратенко
Редакторка: Ольга Худецька
Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.
Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.
Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.
Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.
Ви можете знайти нас тут:
- Facebook: https://www.facebook.com/watchersdotmedia/
- Telegram: https://t.me/watchers_media
- Твіттер: https://twitter.com/Watchers_media1