Били, поки їхала швидка: журналіст “Радіо Свобода” свідчив про побої від “Беркуту” під час Майдану

Watchers Media
3 min readNov 24, 2021

“В мене було діагностовано черепно-мозкову травму, забої обличчя та тулуба”, — розповів журналіст

Фото: Fb Сергія Нужненка

Журналіст та фотограф “Радіо Свобода” Сергій Нужненко свідчив у суді про побої, яких він зазнав від “беркутівців” на Банковій 1-го грудня 2013-го року під час розгону протестувальників та пізніше, під час очікування постраждалими швидкої.

Показання під присягою він давав у Дарницькому районному суді Києва у середу, 17 листопада, у справі екскомандира харківського «Беркуту» Владислава Лукаша, повідомляє Watchers.

Лукаша підозрюють та обвинувачують у низці службових та насильницьких кримінальних правопорушень під час акцій протесту 1 грудня 2013 року та 18 лютого 2014 року у Києві.

Під час допиту Нужненко наголосив, що хоча станом на 1 грудня 2013-го він ще не працював журналістом, але перші удари йому силовики почали наносити, саме в той момент, коли він здійснював фотозйомку.

Також потерпілий зазначив, що 1 грудня 2013 року прийшов на акцію протесту, для її фотографування та фіксації подій, що відбувалися.

Окремо він розповів, як того дня отримав тілесні ушкодження на вулиці Банковій.

“Люди почали масово бігти від тодішньої Адміністрації президента. За ними бігли працівники “Беркуту” та солдати внутрішніх військ. Вони людей збивали [з ніг] та били. Потім вони теж мене збили [з ніг] та почали бити. Зокрема, один з солдат Внутрішніх військ вдарив мене ногою. Потім до нього ще підбігли солдати Внутрішніх військ та “беркутівці” і вони почали мене бити разом. Кілька ударів мені нанесли гумовим кийком по голові. Я втратив свідомість. Пізніше я вже подивився відео свого побиття. Воно тривало 30–40 секунд”, — згадує потерпілий.

Він також зазначив, що першу допомогу йому надали медики Внутрішніх військ.

Нужненко розповів, що коли після побиття чекав на “швидку” поруч з Адміністрацією президента, то до нього кілька разів підходили “беркутівці” та наносили удари. Також удари, за словами потерпілого, силовики наносили і іншим вже побитим учасникам акції, які чекали на допомогу лікарів.

Окремо потерпілий зазначив, що жодної зброї та спецзасобів у нього з собою того дня не було.

Нужненко також розповів, що 1 грудня поранення він отримав орієнтовно о 16:30, а до лікарні він потрапив лише близько 12 ночі.

“Пізніше в мене було діагностовано черепно-мозкову травму, забої обличчя та тулуба”, — розповів потерпілий.

Він також зазначив, що вночі у лікарню до нього приїхали слідчі поліції та вручили йому підозру.

“3 грудня 2013 року Шевченківський суд мені присудив 2 місяці тримання під вартою”, — резюмував Нужненко.

Наступне засідання у справі Лукаша має відбутися 24 листопада о 9:30.

Обвинуваченому “беркутівцю” інкримінують:

  • організація перевищення влади та службових повноважень [особовим складом підрозділу], що спричинили тяжкі наслідки;
  • перевищення влади та службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки на виконання явно кримінально протиправного наказу;
  • незаконне перешкоджання мітингам на виконання явно кримінально протиправного наказу;
  • службова недбалість;
  • перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Текст: Артем Худолєєв

Редакторка: Ольга Худецька

Команда видання «Інсайдер», яке закрилось наприкінці березня 2020-го, доєдналася до команди Лабораторії законодавчих ініціатив і готує до запуску сайт нового проекту — Watchers.

Ми продовжуємо писати на наші звичні теми і хочемо висвітлювати їх розвиток, не відкладаючи це до старту веб-майданчику.

Тому вже зараз наші матеріали доступні для читачів на сторінках соцмереж та публікаційних платформ.

Як і раніше, ми висвітлюємо резонансні суди та розслідування силовиків, кейси з судової та правоохоронних систем, справи Майдану, аналізуємо та опублічнюємо поліцейське свавілля, ведемо репортажі з місця подій та текстові трансляції унікальних судових засідань, пірнаємо у складні теми до підводної частини айсбергу та докопуємось до їх суті.

Ви можете знайти нас тут:

--

--

Watchers Media

Медійний проєкт “Watchers”. За підтримки Лабораторії законодавчих ініціатив